Buradasınız
Home > Güncel > Rolls-Royce’dan Genç Tasarımcı Yarışması 

Rolls-Royce’dan Genç Tasarımcı Yarışması 

CARMEDYA.COM – İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce Motor Cars, dünya çapında Nisan ayında ‘’Genç Tasarımcı Yarışması ‘’ adlı bir yarışma düzenlediğini duyurmuştu. 

Her yıl Rolls-Royce evinin bulunduğu İngiltere’nin Goodwood şehrinde Aile Günü Kutlaması şenliği yapılıyor.  

Tüm ülkelerden 16 yaşın altındaki gençler için bu şenliğin içinde yer alacak bir etkinlik olarak planlanan, Genç Tasarımcı Yarışmasın’a Türkiye’den de katılım sağlanabiliyor.

Yarışma, aslında genç zihinlerin otomobil tasarımındaki yeteneklerini sergilemekti. 

Her şey, Rolls-Royce’un genç yetenekleri hayallerinin peşinde koşmaya teşvik ederken, bu belirsiz zamanlarda onları üretken ve meşgul tutma çabalarının bir parçasıydı. 

Ayrıca koronavirüs salgını sırasında miniklerin yaratıcılığını beslemeye, izolasyon sıkıntılarını azaltmaya ve gelişimlerinin desteklenmesine bu yarışma muhtemelen yardımcı olacak.  

Rolls-Royce, çocukların gelecekteki otomobillerin nasıl görüneceğine dair benzersiz yorumları ve sahip oldukları saf yaratıcılığı göstermek istiyor. 

16 yaşın altındaki çocuklar için organize edilen yarışmaya şu ana kadar 70’den fazla ülkeden 2000’den fazla çizim gönderildi. 

Bu yoğun katılımın ardından Rolls-Royce, yarışmanın teslim tarihinin 1 Haziran 2020 tarihinde son bulacağını,katılımcılara geleceğin otomobilini tasarlamaları için daha fazla zaman tanıdığını duyurdu.

Genç Tasarımcı yarışmasının galibinin ödülü ise kendi çiziminin, dijital ortamda Rolls-Royce Motor Cars tasarım ekibi tarafından dönüştürülen, gerçek görsel fotograf haline sahip olacak.

İngiltere’nin bir numaralı okul motor sporları yarışması Greenpower’a katılma iznini alacak olan çizime, Greenpower elektrikli araç kitiile birlikte  Ceo Torsten Müller Otvös tarafından elle imzalanmış sertifika hediye edilecek.

Bunun yanı sıra okullar başladığında kazanan, nerede yaşadıklarına bağlı olarak  şöförlü Rolls-Royce otomobil ile bir sürüş şansı kazanacak. 

Geleceğin otomobilini tasarlamak için daha fazla  bilgi almak isterseniz
https://rolls-royceyoungdesignercompetition.com adresini ziyaret
edebilirsiniz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı