Buradasınız
Home > Güncel > Pirelli 2021 Dünya Kayak Şampiyonası’nın sponsoru oldu

Pirelli 2021 Dünya Kayak Şampiyonası’nın sponsoru oldu

CARMEDYA.COM – Pirelli, kış sporlarına destek vermeye devam ediyor. Pirelli, 2017 yılında Saint Moritz ve 2019’da Are’nin ardından üçüncü kez Dünya Kayak Şampiyonasına sponsor oluyor.

Pirelli ayrıca İtalyan Kış Sporları Federasyonu ve Dünya Buz Hokeyi Şampiyonasını (IIHF) da sponsor olarak destekliyor. Öte yandan, Pirelli’nin spor dünyasıyla yakın bağları kış sporlarından çok daha fazlasını kapsıyor. İtalyan futbol takımı Inter ile 25 yıldan uzun süredir iş birliği yapan Pirelli, bu yıl 36. America’s Cup yarışını ve Luna Rossa takımına desteğini sürdürüyor. Pirelli ayrıca tek resmi tedarikçi olarak Formula 1, Dünya Ralli Şampiyonası ve Dünya Superbike serisi gibi çeşitli organizasyonlarda da lastik teknolojilerini sergiliyor.

Pirelli kış lastikleri

Pirelli, buz ve karın yoğun olduğu Alp iklimlerindeki gibi en zorlu hava koşullarına uygun kış lastikleriyle de temsil ediliyor.

Pirelli’nin daha güçlü otomobiller için ürettiği P Zero Kış lastikleri, otomotiv üreticileriyle birlikte geliştiriliyor. Pirelli’nin bu amaçla uyguladığı ‘mükemmel uyum’ stratejisi, her otomobilin özel olarak kendisi için yaratılmış bir lastiğe sahip olması anlamına geliyor. P Zero ailesindeki tüm lastikler de bu doğrultuda tasarlanıyor. En gelişmiş premium otomobillere yönelik ‘Winter Sottozero 3’ yüksek performans sağlarken, yeni nesil SUV and CUV araçlar için ‘Scorpion Winter’, van ve pick-up araçlar için de ‘Carrier Winter’ sunuluyor.

Elektrikli Audi modellerine özel lastikler

Pirelli’nin iş birliği yaptığı Audi, tamamı Pirelli kış lastikleriyle donatılmış bir elektrikli araç filosunu Cortina’ya getirdi.

Audi A6, A7 ve Q5 şarj edilebilir hibrit araçların yanı sıra tam elektrikli e-tron, e-tron Sportback ve S versiyonu Cortina çevresindeki yollarda görülebiliyor. Pirelli ayrıca Audi’nin Dünya Kayak Şampiyonası sırasında 9 Şubat’ta prototipini tanıttığı sıfır emisyonlu ‘grand tourer’ modeli e-tron GT için Elect işaretli yaz ve kış lastikleri üretti. Elektrikli otomobillerin kendine has niteliklerini desteklemek için özel olarak tasarlanan bir teknolojiler paketini simgeleyen Elect, bu araçların yüksek tork kuvveti için anında kavrama, menzili maksimuma çıkarmak için düşük dönme direnci, sürüş konforu ve çevresel sürdürülebilirlik için de daha düşük gürültü seviyesi sağlıyor.

Pirelli’nin sosyal medya kanalları dünya şampiyonalarının atmosferini yaşatacak

Dünya Kayak Şampiyonası bu yıl izleyicilere kapalı olarak düzenlenirken Pirelli, yarış atmosferini sosyal medya kanalları aracılığıyla spor meraklılarının ekranlarına getiriyor.

Spor ve eğlence dünyasından yıldızlar, kayak şampiyonasına benzersiz bir bakış sunan kamera arkası turlarda Pirelli’nin sosyal takipçilerine eşlik edecek. Bisikletçi Ignazio Moser, Falzarego Geçidinden ulaşırken oyuncu Matilde Gioli, Misurina Gölünden bağlanacak ve bir başka oyuncu, Giulio Berruti ise Giau Geçidinin 30 keskin dönemecinden yayın yapacak. Pirelli, ayrıca sosyal medya kanallarında düzenlediği bir yarışmayı kazananlara resmi Cortina 2021 hatıra ürünleri ve Pirelli lastikleri gibi hediyeler verecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı