Buradasınız
Home > Güncel > Sevgili Berk’i Kaybettik… Başımız Sağolsun…

Sevgili Berk’i Kaybettik… Başımız Sağolsun…

Carmedya’ya zaman zaman sürüş izlenimi yazıları, motosiklet testleri ve fotoğraflarıyla damgasını vuran, kardeş dergimiz Motosikletmedya’nın hayata geçirilmesinde en büyük katkıyı sağlayan ve sonrasında derginin hem sahibi hem de genel yayın yönetmeni olarak mesleğini sürdüren ailemizin değerli üyesi Berk Ertükel’i kaybettik.

Benim de hem dostum, hem arkadaşım, hem kardeşim, hem sırdaşım hem de eski ortağım olan Berk Ertükel 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, 1998 – 2009 yılları arasında MAGAZİN OTOMOBİL ve MOTORBIKE dergilerinde muhabir, editör ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

Gazetecilikle beraber başladığı fotoğrafçılıkta kısa zamanda profesyonelleşti. Otomobil ve motosiklet yarışlarına olan tutkusu nedeniyle yarış fotoğrafçılığında uzmanlaştı. Formula 1, WRC, Moto GP, MX1 gibi uluslararası yarışlarda görev yaptı. Otomobil ve motosiklet sektöründe; haber, yarış, lansman, basın toplantısı, araç testi, röportaj formatındaki fotoğraf yeteneğini geliştirerek, portföyüne; katalog, ürün, doğa, organizasyon, mimari ve life style fotoğraf çekimlerini de ekledi.

Nisan 2010’da Türkiye’nin ilk dijital motosiklet dergisi olan MOTOSİKLETMEDYA Dergisi’ni yayınlamaya başladı ve derginin genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

Her zaman hayat dolu, neşeli ve pozitif biri olarak görmeye alıştığımız usta kalem ve fotoğrafçı Berk Ertükel zamanı donduran objektifinin ardından bizleri görüntülemeye devam edecek.

Ertükel’in cenazesi 3 Şubat Cuma günü İstanbul Bostancı’daki Kuloğlu Camii’nde Cuma namazını takiben kaldırılacak.

Ailemizin ve sevenlerinin başı sağolsun.

Huzur içinde yat sevgili dostum…

Önder Canözer

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    2 thoughts on “Sevgili Berk’i Kaybettik… Başımız Sağolsun…

    1. Başınız sağolsun Önder bey. Allah geride kalanlara sabır versin, sizlere de sağlık içersinde uzun ömürler versin.

    Comments are closed.

    Yukarı