Buradasınız
Home > Güncel > Safkan Sürüş Keyfi: VW CC

Safkan Sürüş Keyfi: VW CC

Doğuş Otomotiv – Volkswagen Binek Araç’ın 2012 yılında pazara sunmayı planladığı modellerinden ilki Yeni CC Mart ayında satışa sunuluyor. CC’nin tanıtımı amacıyla Carmedya olarak katıldığımız ve Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde düzenlenen organizasyonda, Volkswagen Binek Araç’ın 2012 yılına ilişkin projeleri ve hedefleriyle ilgili bilgiler de paylaşıldı. VW CC ile ilgili ilk sürüş izlenimimizi dergimizin Nisan sayısında bulabilirsiniz.

Her platformda müşterilerinin yanında olan Volkswagen Binek Araç’a Dünya Birinciliği

Pazara sunduğu modellerinin yanısıra, satış ve satış sonrasında gerçekleştirdiği çalışmalarıyla da mutlak müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinen Volkswagen Binek Araç, tüketicileriyle her alanda ve her zaman iletişim halinde olmaya özen gösteriyor. Türkiye’de bir ipad uygulamasını hayata geçiren ilk otomobil firması olan ve halen Facebook takipçi sayısıyla Türkiye’deki tüm otomotiv firmaları arasında lider olan Volkswagen Binek Araç, iletişim faaliyetlerine dijital dünyayı başarılı bir şekilde entegre etmeye devam ediyor.

Volkswagen Binek Araç, bir yandan müşterilerinin memnuniyetini sağlamak adına gerçekleştirdiği çalışmalara yenilerini eklemeye devam ederken, bir yandan da bu çalışmaların meyvelerini topluyor. Volkswagen Binek Araç,  Volkswagen AG tarafından her yıl düzenlenen ve tüm dünyadaki distribütörlerinin katıldığı ‘Yılın Distribütörü Ödülleri’nde, ‘Satış ve Satış Sonrası Müşteri Memnuniyeti’yle birinciliğe layık görüldü.

Satış, Satış Sonrası Hizmetler ve Müşteri Hizmetleri’nin standartlarının rekabet ettiği ‘Yılın Distribütörü Ödülleri’nde Volkswagen Binek Araç, en yüksek puanı alarak dünya birincisi oldu. Yarışmada değerlendirmeler, ‘Müşteri Memnuniyeti’, ‘Personel Eğitim ve Gelişim Programları’ ve en iyi satış sonrası hizmeti sunmak için geliştirilen ‘Satış Sonrası Hizmetler Stratejileri’ konularında yapıldı.

Özellikle periyodik olarak gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarında, personele yönelik verilen eğitimlerle dikkat çeken Volkswagen Binek Araç, en yüksek puanı aldı. Volkswagen Binek Araç ayrıca, ‘Satış ve Satış Sonrası Müşteri Memnuniyeti’ değerlendirmelerinde elde ettiği puanlarla birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Web sitesi ve yenilenen Mobil Web Sitesi ziyaretçi çekiyor

Otomotiv Kategorisi’nde ‘Altın Örümcek Web Ödülleri’nde elde ettiği birincilikle dikkat çeken web sitesi; www.vw.com.tr ile müşterileriyle gerçek zamanlı iletişim de kuran Volkswagen Binek Araç, 9 milyon ziyaret hedeflediği 2011 yılını, 10 milyon ziyaretle tamamladı.

Volkswagen Binek Araç, Mobil Web Sitesi’ni de yenileyerek, dijital platformlardaki iddiasını devam ettirdi; 2011 yılında ayda ortalama 35 bin ziyaret alan Mobil Web Sitesi’nin 2012 yılında aylık 100 bin ziyaretçi ortalamasına ulaşması hedefleniyor. Tüm mobil cihazları destekleyen altyapıya sahip Site, detaylı donanım, teknik ve ürün bilgilerin yanısıra Canlı Destek Merkezi’ne mobil erişim de sağlıyor. Sitede ayrıca, cihazlar için özelleştirilmiş duvar kağıtları, fotoğraf ve video galerileri ve en yakın yetkili satıcıyı arama gibi kolaylık sağlayıcı özellikler de mevcut.

‘Canlı Destek Merkezi’ Yetkili Satıcılarda

2011 yılında devreye alınan ‘Canlı Destek Merkezi’ platformuyla da fark yaratan Volkswagen Binek Araç, Destek.vw.com.tr adresinden de ulaşılan bu hizmetiyle müşterilerine anında mesajlaşma imkanı sunuyor. Ayda bin 600 müşteri tarafından ziyaret edilen platformda, müşteriler akıllarına gelen her türlü soru veya konuyla ilgili Volkswagen Müşteri Hizmetleri Temsilcisinden yardım alabiliyor. İlk etapta sadece mesai saatlerinde hizmet veren Canlı Destek Merkezi Aralık ayından itibaren 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı. Canlı Destek Merkezi hizmeti 2012 yılı başından bu yana da Volkswagen Yetkili Satıcıları tarafından da devre alındı.

Hayatı kolaylaştıran yeni dijital uygulamalar

Volkswagen müşterilerinin günlük hayatlarını kolaylaştırmak adına bir çok uygulamayı da devreye alan Volkswagen Binek Araç, Tiguan iPad Uygulaması’nı ve Volkswagen Servis Uygulaması’nı başlattı. Ocak ayında 3 bin kişi tarafından indirilen Volkswagen Servis Uygulaması, Şubat ayından itibaren Android cihazlarda da kullanılmaya başlandı. Uygulamada, Park Yeri Hatırlatma Özelliği, Yol Yardımı – Lokasyon belirleme özelliği, güncel kampanyalar, araç uyarı sembolleriyle ilgili bilgilendirmeler ve en yakın yetkili satıcı arama gibi faydalı bilgiler sunuluyor.

Facebook’ta her geçen gün büyüyor

Volkswagen Binek Araç, Türkiye’nin Facebook’ta en fazla takip edilen otomobil markası olma başarısını 900 bin  ‘beğenen’ sayısıyla devam ettiriyor. ABD’den sonra dünyada en çok takip edilen Volkswagen sayfası olarak ikinci sırada olan Volkswagen Binek Araç, haftalık 38 bin ortalamayla, sosyal medyada en çok konuşulan marka olma özelliğine de sahip. Facebook sayfasındaki beğenen kullanıcılar vasıtasıyla 44 milyonu aşan bir takipçiye ulaşan Volkswagen Binek Araç, haftada ortalama 5,6 milyon kişiyle iletişim kuruyor. Facebook’ta birçok başarılı çalışmaya imza atan Volkswagen Binek Araç Fan Edition uygulamasıyla büyük beğeni toplamış, Otomotiv Distribütörleri Derneği Gladyatör Ödülleri’nde de ‘Yılın Dijital Uygulaması’ ödülünü kazanmıştı.

Web TV’den sonra şimdi de YouTube Kanalı

Volkswagen tutkunları için çok özel bir İnternet TV kanalını da hayata geçiren Volkswagen Binek Araç’ın sürekli yenilenen içeriğe sahip ‘Volkswagen Web TV’ uygulaması hem web sitesi hem de Facebook üzerinden izlenebiliyor. Ayda 136 bin görüntülenme gibi önemli bir rakama ulaşan uygulama, sürekli yenilenen 40’tan fazla içeriğe sahip.

Volkswagen Binek Araç’ın son yeniliği ise, dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen video sitesi YouTube üzerinde hazırlanan Volkswagen Türkiye kanalı. Volkswagen WebTV‘nin sağladığı zengin içerikten de yararlanacak olan Volkswagen Binek Araç, 2012 yılı içinde Türkiye otomotiv sektörünün en fazla izlenen ve en fazla takip edilen YouTube kanalı olmayı hedefliyor. www.youtube.com/vwturkiye adresinden erişilebilen kanalda, sürekli yenilenen içeriklerle, model bilgilerinden, Volkswagen ile ilgili gelişmelere kadar birçok konu takip edilebiliyor.

Yeni modeller yolda

Müşteri ilişkileri ve iletişim alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla fark yaratan Volkswagen Binek Araç, 2012 yılında pazara sunacağı yeni modeller ve mevcut modellere eklenecek yeni versiyonlarla da iddiasını güçlendiriyor.

2012 yılında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanan modellerden biri Beetle. İkisi benzinli; 1,2 TSI 105 PS, 1,4 TSI 160PS ve biri dizel; 1,6 TDI 105 PS olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle sunulacak olan Beetle, Beetle ve Design olmak üzere iki farklı donanım seviyesinde alınabilecek. Beetle, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde satılmaya başlanacak.

Volkswagen Binek Araç, 2012 yılında mevcut modellerinin TSI ve TDI motor seçenekli versiyonlarını da ürün yelpazesine ekleyecek. 2012’de ayrıca Passat modelinin, DSG şanzımanlı 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology ve 1.4 TSI 160 PS versiyonlarının satışına başlayan Volkswagen Binek Araç, Jetta modelinin 1.2 TSI 105 PS DSG versiyonunu da yıl içinde tüketicileriyle buluşturacak.

Çevre Dostu Araçlar’a yeni üye; Passat BlueMotion

Volkswagen Binek Araç’ın 2012 yılındaki yeniliklerinden bir diğeri ise, Polo BlueMotion ve Golf BlueMotion’dan sonra ‘Çevre Dostu Araçlar’ serisinin yeni üyesi Passat BlueMotion oldu. 100km’de sadece 4,1lt’lik yakıt tüketimi ve km’de 109 gr CO2 emisyonu değerlerine sahip model, sınıfının en tasarruflu ve çevreci modeli olma özelliğine sahip.

Ürün gamını çevreci modellerle genişleten Volkswagen Binek Araç, 2011 yılında ‘Çevre Dostu’ modellerini tanıtmak amacıyla da bir Roadshow düzenledi. Volkswagen’in ‘ThinkBlue’ konseptini ve çevreci modellerini tanıtmak amacıyla 15 ilde, 18 yetkili satıcının dahil olduğu Roadshow süresince ‘ThinkBlue Test Sürüşü Aktiviteleri’ne katılan 810 kişi, toplam 24 bin 844 km test sürüşü yaptılar.

VW CC

Volkswagen kalitesinin, teknoloji ve stil ile birleşimi; yeni CC

Volkswagen Binek Araç’ın 2012 yılındaki yeni model atağı Yeni Volkswagen CC ile başlıyor. Dört yıl önce, pazara sunulmasıyla birlikte yeni bir segmentin doğmasını sağlayan ve 2008 yılından bu güne dünya çapında yaklaşık 270 bin kişinin tercih ettiği CC tamamen yenilendi. Bir coupé’nin cazibesinden hoşlanan, aynı zamanda en az 4 kişi ve 4 kapı için sağlanan iç mekân konforuna önem verenler tarafından son derece beğeniyle karşılanan Yeni Volkswagen CC, yeni ön ve arka tasarımıyla çok daha etkileyici.

Genişletilmiş standart donanım ve aksesuar yelpazesiyle daha da ayrıcalıklı bir hâle gelen Yeni Volkswagen CC’nin standart donanım yelpazesinde yeni adaptif Bi-xenon farlar, statik viraj lambaları ve yeni LED stop lambaları mevcut. Yorgunluk tespit sistemi ‘Fatique Detection’, RCD 510 radyo-CD değiştirici, paslanmaz çelik kapı eşiği kaplamaları ve ilave eksenel ayar özellikli, güvenli koltuk kafalıkları (Ön koltuklar) da standart olarak sunuluyor.

Gelişmiş sürüş destek sistemleri, Yeni Volkswagen CC’de öne çıkan özellikler arasında yer alıyor. Yeni CC, dünyada ilk kez ‘Şerit Takip Asistanı’ ve ‘Şerit Değiştirme Asistanı’ teknolojilerini birleştiren yeni teknoloji ‘Şerit Takip Asistanı Plus’ı opsiyonel olarak sunuyor. Yeni Volkswagen CC’de yeni kullanılmaya başlanan dinamik uzun far asistanı gibi sürüş destek sistemleri de isteğe bağlı olarak alınabiliyor. Yeni CC’de konfor da entegre masaj işlevli ‘havalandırmalı koltuk’la ideal seviyeye çıkarılıyor.

Yeni Volkswagen CC Türkiye’de ilk olarak 1.4 TSI 160 PS benzinli ve 2,0 TDI 170 PS BlueMotion Technology ve 2,0 TDI 140 PS BlueMotion Technology  seçenekleriyle sunulacak. 2,0 TDI 140 Yeni CC’nin 2,0 TSI 210 PS benzinli versiyonu ise sipariş üzerine getirilecek.

Commonrail direkt enjeksiyonlu 170 PS gücündeki dizel motorlu seçenekte, Stop/Start sistemi ve frenleme enerjisinin geri kazanımını sağlayan rejenerasyon modu standart olarak sunuluyor. 6 ileri DSG şanzımanla sunulan Yeni Volkswagen CC 2,0 TDI 170 PS BlueMotion Technology, 0’dan 100 km/s hıza 8,6 saniyede ulaşabiliyor. 350 Nm tork üreten ve 220 km/s maksimum hıza sahip bu versiyonun ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 5,5 lt ve CO2 emisyonu ise sadece 144 g/km.

Devrim niteliğindeki çift şarjlı ve direkt benzin enjeksiyonlu 1,4 TSI 160 PS motor ise, 250Nm tork sağlıyor. 0-100km/s hızlanmasını 8,5 saniyede yapan CC, 222 km/s maksimum hıza sahip. Bu başarılı güç ünitesiyle birlikte 100km’de ortalama 6,9 lt yakıt tüketimi değerine sahip olan Yeni Volkswagen CC’nin CO2 emisyonu da 159g/km.

VW CC

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı