Buradasınız
Home > Güncel > Lüksün Yeni Adı: S Serisi Coupe

Lüksün Yeni Adı: S Serisi Coupe

Fallback Image

CARMEDYA.COM – Mercedes-Benz’in lüks segmentte yenilenen amiral gemisi S-Serisi’nin tek kapılı modeli Yeni S-Serisi Coupe, görkemli Türkiye lansmanıyla Türkiye’ye merhaba dedi.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes ile Mercedes Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan’ın ev sahipliği yaptığı organizasyonda S-Serisi Coupe ilk kez Türkiye’de tanıtılırken Mercedes-Benz’in New York, Londra, Köln, Münih, Stuttgart gibi dünya çapında farklı şehirleri dolaşan sergisi “The Perfect Moment. Icons of Photography” sergisinin de açılışı gerçekleşti.

Emirgan’daki “The Seed”de 19 – 20 Eylül tarihleri arasında ziyarete açık olacak fotoğraf sergisinde otomobilin mucidi Mercedes-Benz’in 128 yıllık tarihinde olağanüstü ikonlara ilham vermesinden yola çıkarak hazırlanan birbirinden farklı 38 çalışma sergilenirken yeni S-Serisi Coupe de yeni çizgileri ve özellikleriyle dikkatleri üzerinde topladı.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes renkli karelere sahne olan gecede yaptığı açılış konuşmasında “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yeni S-Serisi lansmanının ardından bu yıl da kendine has ve büyüleyici tasarımı ile yeni S-Serisi Coupé modelimizi sizlerle bir araya getirmekten dolayı gururluyuz. Yeni S 500 Coupe 4 MATIC ile 2014 yılının son çeyreğinde siz değerli müşterilerimize benzersiz bir deneyim sunacağımıza inanıyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Şükrü Bekdikhan / Rainer Genes

Mercedes Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan ise “Heyecanla beklenen yeni spor otomobilimiz S-Serisi Coupé, modern lüks ile en son teknolojiyi bir arada sunarak kendi segmentinde standartları yeniden belirliyor. Mercedes-Benz dünyası için her zaman büyük önem taşıyan, ürün yelpazemizin amiral gemisi olan S-Serisi’nin tek kapılı versiyonu S-Serisi Coupe ile önemli başarılar elde edeceğimize inanıyoruz. Ayrıca dünyanın önde gelen şehirlerini dolaşan “The Perfect Moment. Icons of Photography” sergisini İstanbul’da da sanat ve otomobilseverler ile bir araya getirdiğimiz için gururluyuz” sözleriyle davetlileri yeni Mercedes-Benz S-Serisi Coupe’yi yakından incelemeye davet etti.

Mercedes-Benz S Serisi Coupe

Lüksün yeni tanımı: Mercedes-Benz S-Serisi Coupe

Yeni S-Serisi Coupe’nin yalın çizgileri ve sadeliği modern lüksün bir ifadesi olarak etkileyici bir etki bırakıyor. Yenilikçi ve geleneksel kavramları arasında köprü kuran Mercedes-Benz, tasarımın yoğunlaştığı özelliklere ve her modelinin kendisine özgü karakteri olmasına önem vererek yepyeni aracı S-Serisi Coupe’de de duygulara hitap eden bir karakter sunuyor.

S-Serisi Coupe’nin iç tasarımında, büyük, iki parçalı ve geniş ekranlara sahip gösterge paneli, araç içerisinde modern lüksü vurguluyor.

S-Serisi Coupe’de sunulan ve S-Serisi’nden de bilinen sürüş yardım sistemleri, sürücünün yükünü hafifleterek konforu artırmaktan, görsel, işitsel ve/veya dokunsal uyarı sinyalleri vermeye ve sürücünün tepkilerini hızlandırmaya kadar çok çeşitli avantajlar sunuyor.

Dünya lansmanı 2014 Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşen S-Serisi Coupe, S 500 Coupe 4 MATIC modeli ile 2014 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı