Buradasınız
Home > Markalar > Dacia > Dacia Duster’a Otomatik Konforu

Dacia Duster’a Otomatik Konforu

CARMEDYA.COMDacia markasının uzun süredir beklenen otomatik vites seçeneği müşterilerle buluşmaya hazırlanıyor. Marka, ilk kez Duster ile EDC otomatik vites versiyonunu satışa sunuyor. Sandero Easy-R yarı otomatik vites seçeneği ile otomatik vites pazarına giriş yapan Dacia, Duster EDC (Efficient Dual Clutch) Blackshadow özel serisi ile birlikte pazardaki yerini alıyor. Ayrıca Duster Black Shadow özel serisi de lansmandan itibaren pazara sunuluyor.

Duster’ın otomatik vites versiyonu Türkiye’de 4×2 1.5dCi EDC 110 HP dizel seçeneği ile müşterileriyle buluşuyor.

İstanbul’da gerçekleşen Türkiye lansmanında konuşan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş “Otomatik vites pazarı global pazarlarda yükselişinin yanısıra ve özellikle Türkiye’de yükseliyor. Binek otomobil pazarında otomatik vites pazarının payı yüzde 58 oranında. Bu pazarda yer almak ve uzun zamandır müşterilerimizden gelen yoğun otomatik vites talebine cevap verebilmek üzere Duster EDC’yi pazara sunuyoruz, üstelik “ulaşılabilir” felsefesinden ödün vermeden kendi segmentinde 82 bin 900 TL gibi benzersiz bir fiyat ile!” dedi.

Altı vitesli otomatik EDC, çift kavramalı otomatik vites kutusunun konfor ve pürüzsüzlüğünü manuel vites kutusunun daha düşük yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonları ile bir araya getiriyor. Bu arada  EDC’ye yokuş kalkış desteği de dahil.

Dacia Duster 4×2 1.5dCi EDC 110bg Laureate ve Blackshadow EDC olmak üzere iki versiyon olarak Türkiye’de pazara sunuluyor.

Laureate donanımda standart olarak ABS, ASR, AFU, yokuş kalkış destek sistemi, 4 hava yastığı, elektrikli dış dikiz aynaları, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrikli ön ve arka camlar, alüminyum alaşım jantlar, yol bilgisayarı,  1/3-2/3 katlanabilir arka koltuk, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve direksiyon yer alıyor.

Blackshadow’da ise  Laureate versiyonuna ek olarak Look Paket, deri direksiyon, hız ayar ve sınırlayıcı ve Blackshadow özel tasarımları bulunuyor.

Yazı: Önder Canözer / Fotoğraflar: Dacia

Mekan: İstanbul

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı