Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot 301 Makyaj Tazeledi

Peugeot 301 Makyaj Tazeledi

CARMEDYA.COMPeugeot’nun 301 modeli geçirdiği makyaj operasyonunun ardından Türkiye’de satışa sunuldu. Markanın tanıtıldığı 2012 yılından bugüne 393 bin 42 adet satış rakamıyla adından söz ettiren B sedan modeli, küçük dokunuşlarla daha dinamik bir yüze kavuşmuş.

İstanbul’dan Yalova’ya kadar otoyol koşullarında kullandığım araç, artık markanın diğer modelleriyle başlayan yenilik rüzgarından etkilenerek, yeni tasarım çizgisiyle daha dinamik bir görünüme ulaşmış.

Dik konumlu radyatör ızgarası, gövde ile aynı düzeyde bulunan farlar ve büyük bir titizlikle uygulanan değişikliklerle Peugeot 301 dinamik ve çekici bir görünüm sunarken markanın imzası niteliğinde olan LED gündüz farları aracın yüzüne şık bir etki yapıyor.

Teknolojik gelişim iç mekanda da devam ediyor. 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran söz konusu teknolojik değişimin en önemli yansımalarından biri. Hassas ve hızlı çalışan ünite geri görüş kamerasının görüntüsü kadar 3D TomTom navigasyon sisteminin haritasını da gösteriyor. Android Auto, Apple Carplay destekli Mirror Screen özelliği sayesinde akıllı telefon uygulamalarını da kullanabilme imkanı sunan dokunmatik ekran bu sınıftaki nadir özelliklerden biri olarak öne çıkıyor.

Aracın 640 litre (506 dm3 VDA 210) hacimli bagaj beş kişilik ailenin ihtiyacı olan yükleme alanını fazlasıyla sunuyor.

Markanın dünya çapında 1 milyon adedin üzerinde modelinde kullanılan 3 silindirli PureTech motoru Peugeot 301’de de kullanılmaya devam ediyor. 92 HP gücündeki 1.6 HDi dizel motor ise sürüş konforuyla yakıt ekonomisini aynı potada eritiyor.

Peugeot 301, Tekno Gri, Titanyum Gri ve Gece Mavi olmak üzere üçü yeni toplam yedi farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Yaşam alanı ise açık veya koyu olmak üzere iki farklı renk alternatifine sahip. Allure donanım seviyesinde Adamantium adındaki kumaş döşemelerle koyu renk devreye girerken yine aynı donanım seviyesinde yarı deri bir alternatif de sunuluyor.

İspanya’daki Vigo fabrikasında üretilen ve PSA Grubunun en gelişmiş üretim standartlarından yararlanan Peugeot 301, 58 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı