Buradasınız
Home > Güncel > KIA Telluride “Dünyada Yılın Otomobili” seçildi

KIA Telluride “Dünyada Yılın Otomobili” seçildi

CARMEDYA.COM – KIA, sonucunu merakla beklenen “Dünyada Yılın Otomobili” organizasyonundan iki ödülle birden döndü.

KIA’nın SUV segmentindeki başarılı otomobillerinden Telluride “Dünyada Yılın Otomobili Ödülü”ne layık görülürken yine B SUV segmentindeki bir diğer model olan elektrikli Soul EV ise dünyada “Dünyada Yılın Şehir Otomobili” seçildi.

İlk kez 2019 yılında tanıtılan KIA Telluride, bugüne kadar 70’ten fazla ödül kazanmış ve Kuzey Amerika’da “Yılın Çok Amaçlı Aracı” ve “Yılın MotorTrend SUV’si” olarak gösterilmişti.

Tamamen elektrikli Soul EV ise sıfır emisyon özelliği, menzil mesafesi, kompakt boyutları, tasarımı ve pratiklik seviyesiyle jüri tarafından “Dünyada Yılın Şehir Otomobili Ödülü”ne layık görüldü.

Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri’nde kazananlar dünyanın 24 ülkesinden 86 deneyimli ve saygın otomotiv gazetecisinden oluşan uluslararası bağımsız bir jüri tarafından belirleniyor.

Diğer bir prestijli otomobil öddülü olan Yılın Otomobili Ödülü (COTY) ise Peugeot 208’e verilmişti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı