Buradasınız
Home > Güncel > Juke Çıtayı Yükseltecek

Juke Çıtayı Yükseltecek

Nissan’ın crossover segmentinde önemli satış başarılarına imza atan sıra dışı modeli Juke, geçirdiği makyajın ardından zengin bir donanım ve aksesuar listesiyle yollara çıktı.

Portekiz’in virajlı yollarında kullanma fırsatı bulduğum makyajlı Juke için tıpkı Yeni X-Trail modelinde de olduğu gibi detayları Temmuz ayındaki Türkiye lansmanına saklayarak, önemli bilgileri özet geçmeye çalışacağım.

Lizbon havalimanında karşılaştığımız makyajlı Juke, ana hatlarını korumasına rağmen, küçük detaylar ve dokunuşlarla daha modern ve bir parça daha ağır bir görünüme kavuşmuş.

Nissan Juke

Kısaca bahsedecek olursak aracın dış tasarımındaki farklılıklar arasında önde yenilenen üst farlar, yeni ön ızgara ve tampon ile arkada LED teknolojisine sahip stop lambaları dikkat çekiyor.

Farlar için Xenon opsiyonu da sunulurken, makyajla birlikte Juke yeni gövde renklerine kavuşuyor.

Toplam 10 gövde rengiyle satışa sunulacak olan güncel Juke’da en önemli devrim ise aracın daha fazla kişiselleştirilebilmesinde yatıyor.

Far çerçeveleri, jant, ayna gibi çok çeşitli kısımlar gövdeden farklı renkte tasarlanabilirken, iç mekanda da bu farklı renk havalandırma ızgaraları, orta konsol kaplaması, vites topuzu ve koltuklar ile kapı kollarında kendisini gösteriyor.

Nissan Juke

Artan bagaj hacmiyle de öne çıkan araç, yine Note ve Qashqai ile hayatımıza giren Nissan’ın yenilikçi güvenlik donanımlarının tümüne sahip.

Juke modelinin hali hazırda ülkemizde satışa sunulan 1.5 dCi ve 1.6 X-Tronic versiyonlarına Temmuz ayındaki makyajla birlikte sürpriz bir motor seçeneği daha eklenecek.

Nissan Juke

Türkiye lansmanının henüz yapılmamış olması nedeniyle şimdilik çok fazla teknik bilgiyi paylaşamayacağımız makyajlı Juke için önceki modele göre gerek viraj hakimiyeti, gerekse de yol tutuş açısından önemli bir mesafe katettiğini söylemek herhalde yanlış olmayacaktır. Makyajla birlikte bidiğiniz herşeyi unutun ve Juke Nismo izleri taşıyan güncel modeli mutlaka deneyin.

Yazı: Önder Canözer / Lizbon – Portekiz

Fotoğraflar: Nissan

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı