Buradasınız
Home > Güncel > X-Trail Kabuk Değiştirdi

X-Trail Kabuk Değiştirdi

Nissan model gamında özel bir yeri bulunan X-Trail tepeden tırnağa yenilenerek, Portekiz’in başkenti Lizbon’da basına tanıtıldı.

Markanın Ağustos ayı içerisinde satışa sunacağı Yeni X-Trail ile ilgili ilk sürüş izlenimlerimizi ve detayların önemli bir bölümünü Türkiye lansmanı sonrasına saklayarak, araçla ilgili bilgileri özetlemeye çalışacağım.

Öncelikle fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi Yeni X-Trail markanın Qashqai ve Note modellerinde karşımıza çıkan yeni tasarım anlayışının başarılı bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Nissan’ın daha önce 4×4 görünümüne sahip model gamındaki çizgileri radikal hatlarıyla 2007 yılında pazara giren ve satış rekorlarıyla sınıfının lideri konumuna yükselen Qashqai kökten değiştirmiş görünüyor.

Nissan X-Trail

Yeni X-Trail de önceki modelin 4×4 görünümünden uzaklaşarak, daha çok SUV görünümüne ve bir aile otomobili profiline yaklaşmış.

İlk kez 2001 yılında yollara çıkan, 2007 yılında yenilenen X-Trail bugün toplam 190 ülkede satışa sunulurken, yıllık 500 bin raç üretimiyle de marka için önemli bir yere sahip.

Araç üçüncü nesliyle artık daha fazla diz mesafesi sunuyor. Teknik bilgileri çok yakında Türkiye lansmanıyla birlikte paylaşacağımız Yeni X-Trail’in ön farları ve arkada stop lambaları LED teknolojisiyle donatılmış.

Artan malzeme kalitesi ve yumuşak dokulu materyallerin kullanıldığı iç mekan daha modern bir görünüme sahip.

Nissan X-Trail

Orta konsolda piano black kaplama kullanılırken, yenilenen gösterge panelinden araçla ilgili her türlü bilgiye ulaşmak mümkün.

İsteğe bağlı All Mode 4×4 seçeneğine de sahip olacak araç, bir kısmını Qashqai ve Note modellerinden bildiğimiz çok sayıda güvenlik ve teknolojik donanımı barındırıyor.

Yeni X-Trail ülkemize tek motor ve iki şanzıman seçeneğiyle geliyor. Motor ve şanzımanlar da dahil olmak üzere tüm detaylar, ilk sürüş izlenimimiz ve sürprizler kısa bir süre sonra yapılacak Türkiye lansmanıyla sayfalarımızda yer alıyor olacak.

Yazı: Önder Canözer / Lizbon – Portekiz

Fotoğraflar: Nissan

Nissan X-Trail

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı