Buradasınız
Home > Güncel > Petrol Ofisi’nin Covid-19 tedbirlerine TSE tescili

Petrol Ofisi’nin Covid-19 tedbirlerine TSE tescili

CARMEDYA.COM – Petrol Ofisi’nin Covid-19’a yönelik aldığı tedbirler, TSE tarafından da onaylandı.

Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü, 8 terminali, madeni yağ fabrikası ve 46 istasyonu TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi sertifikalarını aldı.

TSE, COVID-19 sertifikalarına yönelik yaptığı değerlendirmelerde; Covid-19 Risk Değerlendirmesi, Kuruluş Pandemi Planı, Covid-19 Kaynaklı Atıkların Yönetimi Talimatı, Hijyen ve Sanitasyon Planı, Temizlik ve Dezenfeksiyon Planları/Talimatları, Günlük Hijyen Denetleme Formları, Koronavirüs Önlemleri, Afiş/Poster/Bilgilendirme Yazıları gibi birçok başlıkta inceleme ve denetimlerde bulunuyor.

“Tüm tedbirleri eksiksiz, hatta fazlası ile uyguluyoruz”

Petrol Ofisi’nde insan sağlığın her zaman en öncelikli konu olduğuna vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, şunları söyledi: “Bu doğrultuda, insan sağlığı ve iş güvenliği alanlarında da küresel tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Dolayısıyla Türkiye’de henüz ilk pandemi vakası açıklanmadan tüm hazırlıklarımızı, tedariklerimizi tamamlayıp, planlarımızı oluşturmuştuk. İlk günden bu yana, çalışanlarımız, paydaşlarımız, müşterilerimiz ve toplum sağlığı odağı ile oluşturduğumuz plan kapsamında tüm tedbirleri eksiksiz, hatta fazlası ile uygulamaya devam ediyoruz. Kurduğumuz sistem ile çalışanlarımız, bayilerimiz ve hatta ailelerinin sağlıklarını eş zamanlı takip ediyoruz.

Süreç içinde yaşanan tüm gelişmeleri yakında izleyerek, gerekli tüm güncellemeleri ‘tedbirli’ olarak yapıyoruz. Bu kadar imtina ile yürüttüğümüz tüm bu çalışmaların, yurdun dört bir yanındaki tesislerimiz ve istasyonlarımızda TSE’nin yürüttüğü kapsamlı ve titiz denetlemeleri sonrasında sertifikalandırılması, bizler için özel bir önem taşıyor. Ayrıca TSE’nin COVID-19 sertifikalandırmalarında hem yaygınlık, hem de büyüklük olarak sektörümüze öncülük etmekten de mutluluk duyuyoruz.”

“Her ay 4 bin kişiye PCR testi yaptırıyoruz”

Alınan önlemler kapsamında merkez ofis, terminaller, fabrika ve bölge müdürlüklerinde düzenli olarak PCR testlerine devam ettiklerine de değinen Şiper; “Her hafta iş yerlerimizde çalışan arkadaşlarımıza PCR testi yaptırıyoruz. Bu suretle bir ay içinde 4 binin üzerinde test yapılmış oluyor. Pandemi sonrasını da düşünerek, geleceğe yönelik tesislerimiz ve istasyonlarımıza ilişkin çalışmaları da bugünden yürütüyoruz” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı