Buradasınız
Home > Güncel > Mahle ve Daimler erişim anlaşması imzaladı

Mahle ve Daimler erişim anlaşması imzaladı

CARMEDYA.COM – Mahle ve Daimler AG Mercedes-Benz araçların şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma ile, Mahle TechPRO ve Brain Bee Connex tanılama cihazları kullanıcıları artık Siber Güvenlik özelliğini kullanarak araç verilerini kolayca çekebilecekler. Yıllık Mahle ya da Brain Bee aboneliği ile Daimler portaline erişim sağlayarak gerekli güvenlik sertifikaları alınabiliyor. Mahle özel kampanyasında ise kullanıcılarına yıl sonuna kadar ücretsiz erişim lisansı sunuyor.

Mahle Aftermarket Servis Çözümleri, EMEA Satış Müdürü Joachim Schneeweiss şöyle ifade ediyor: “Bu anlaşma sayesinde, bağımsız servislere Mercedes-Benz araçların servis işlemlerini yaparken çok daha fazla esneklik sağlıyoruz.

Daimler AG, araçlarının güvenlik ile ilgili işlevlerine üçüncü tarafların erişimini önlemek için güvenlik geçidi uygulamaya başlayacak. Bu, Daimler AG orijinal test cihazları kullanılmıyorsa ya da Mahle TechPRO ya da Brain Bee Connex gibi tanılama cihazları ile Daimler arasında sertifika değişimi yapılamıyorsa, verinin OBD arayüzü vasıtasıyla sadece okunabileceği ama yazma ya da silme yetkilerinin olmayacağı anlamına geliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı