Buradasınız
Home > Lastik > Brisa > Brisalıların Cesaret Hikayeleri 500 öğrenciye yol açıyor

Brisalıların Cesaret Hikayeleri 500 öğrenciye yol açıyor

CARMEDYA.COM – Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, otuz yılı aşkın süredir devam eden yolculuğunda çok özel bir yere sahip olan çalışanlarının hayat hikayelerini iki kitapta yayınladı.

‘Cesaretle Yol Alırız’ ve ‘Biz De Cesaretle Yol Alırız’ kitapları İnkılâp Kitabevi’nden çıktı.

Brisalıların son üç yılda “Anneler Günü” ve “Babalar Günü”nde yazdıkları hikayelerden derlenen kitaplarda, 70 Brisa çalışanının sıcacık ve samimi hikayeleri yer aldı.

Ayrıca, oyuncu ve senarist Can Yılmaz ve oyuncu Zafer Algöz konuk yazar olarak “Cesaretle Yol Alırız” kitabı için kendi hikayelerini kaleme aldı. “Biz de Cesaretle Yol Alırız” kitabında ise yazar Şermin Yaşar dokunaklı öyküsüyle okuyucularla buluştu. Kitabın çizimleri ise karikatürist Selçuk Erdem’in hayal gücüyle hayat buldu. Kitapların editörlüğünü Ali Deniz Uslu gerçekleştirirdi.

500 öğrenciye ulaşım bursu sağlanacak

Kitapların tüm geliri ihtiyaç sahibi 500 öğrencinin okullarına güvenle gidip gelmeleri için ulaşım bursu olarak Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor. Kitapların satışından elde edilecek gelirin yanı sıra Brisa, satılan her kitap için de ayrıca bağışta bulunuyor.

Böyle içten ve değerli bir çalışmayı hayata geçirmiş olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar; “Hayatın her anında, yola çıkmak cesaret ister. Biz bunu kendimizden biliyoruz” diyerek ekledi:
“Biz Brisalılar lastik üretiriz. İzmit’te, Aksaray’daki fabrikalarımızda alın teriyle ürettiğimiz ürünlerimiz ülkemizde iki bin, yurt dışında altı bin noktada insanlara değiyor, can taşıyor, ekmek taşıyor. Yurdumuza kattığımız değeri daha ileriye götürmek için yeni fikirler, umulmadık bakış açıları bulmak için kendimizi zorlayarak, ileri doğru dikkatle ve korkmayarak yürüyoruz. Bu kitaptaki öykülerimiz de aynı ruhu taşıyor. İşimizi yaparken, bilgi arıyor, elimizi uzatıyor, bize el verenlerle birlikte yürüyoruz. Bizleri yetiştiren büyüklerimizin söylediği gibi ‘Bilginin, değerlerin paylaştıkça çoğaldığına” inanıyoruz. Bu inançla, kitaplarımızın gelirlerini, çocuklarımızın, geleceğimizin yetiştirilmesi için Türk Eğitim Vakfı’na bağışlıyoruz” dedi.

Brisa’nın hayata geçirdiği bu projenin çok anlamlı, içten ve bir o kadar da geleceğe etkileri olan bir proje olduğunu söyleyen Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay, şöyle konuştu: “Türk Eğitim Vakfı olarak her yıl 7 bin öğrenciye burs veriyoruz. Bu öğrencilerin 2 bini mezun oluyor ve yerlerine 2 bin öğrenci daha seçiyoruz. Burslarımıza kaç öğrenci başvuruyor, dersiniz? 48 bin! Yani her 20-25 öğrenciden yalnızca birine burs verebiliyoruz. Bu nedenle açılan her burs fonu bizi için yeni bir öğrenci, Brisa’nın burs fonu ise yüzlerce öğrenci demek! Okuyabilmek için akşamları okuldan çıkıp merdiven silen, günde sadece bir öğün yemek yiyen, kilometrelerce yol yürüyerek okullarına giden çocuklarımız var. Brisa’nın cesaret ve ilham veren hikayeleri, bursiyerlerimize yepyeni cesaret öyküleri yazmak için fırsat veriyor. Türk Eğitim Vakfı adına tüm Brisa Ailesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı