Buradasınız
Home > Güncel > Skoda’dan Akıllı LED emniyet kemeri

Skoda’dan Akıllı LED emniyet kemeri

CARMEDYA.COM -Skoda, aydınlatmalı emniyet kemeri tokası patentini alarak, bir ilke imza attı.

Marka bu sayede emniyet kemerini kullanımını artırmayı ve kemerin yerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Çek üreticinin Simply Clever laboratuvarlarında geliştirilen LED emniyet kemeri tokasında, geleneksel kırmızı düğme yerine kristal desenlerin olduğu bir ışıklandırma bulunuyor.

En başta beyaz olarak yanan ve emniyet kemeri tokasının yerini gösteren teknoloji, koltuğa birisi oturduğunda LED’lerin kırmızıya dönmesini sağlıyor. Emniyet kemeri takıldığında ise, LED ışıklandırma yeşile dönerek kemerin başarılı bir şekilde bağlandığını gösteriyor. Bu yeşil ışık ise, bir süre sonra beyaza dönüyor.

Akıllı LED emniyet kemeri tokası, özellikle çocukların emniyet kemeri bağlayıp bağlamadığından emin olmak için son derece kullanışlı bir özellik olarak da öne çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı