Buradasınız
Home > Markalar > Citroen > Citroen ë-Jumpy I-VOTY ödülüne layık görüldü

Citroen ë-Jumpy I-VOTY ödülüne layık görüldü

CARMEDYA.COM – Citroën, 2019 yılında ödül alan Berlingo Van’ın ardından şimdi de ë-Jumpy ile “2021 Yılının Uluslararası Van” ödülüne sahip oldu.

Model, sunmuş olduğu niteliklerle, Hafif Ticari Araçlar (HTA) konusunda uzman 24 bağımsız gazeteci ve dergi editöründen oluşan jüriyi ikna etti. I-VOTY jürisi üyeleri tarafından oylanan, Jarlath Sweeney başkanlığındaki ödül, enerji geçişine odaklanan ve profesyonel kullanıcılara hitap eden çözümlerin önemine dikkat çekiyor. Citroën bu önemli ödülü bugüne kadar altı kez alarak ciddi bir rekoru elinde bulunduruyor.

Almış oldukları ödülü değerlendiren Citroën CEO’su Vincent Cobée: “ë-Jumpy’ye verilen 2021 Yılının Uluslararası Vanı ödülü bizleri çok gururlandırdı. Jumpy’nin elektrikli versiyonu, içten yanmalı kardeşi ile aynı temel özellikleri korurken, üstün sürüş konforu ve yüksek elektrikli sürüş menzili ile profesyonellere kentsel ve kırsal alanlarda mobil olmak için yenilikçi ve pratik bir ulaşım çözümü sunuyor. Yeni ë-Jumpy, Citroën’in ticari müşterilerinin beklentilerini karşılayan özel çözümler tasarlama stratejisine sadık bir ürün. Amacımız, ürün ve hizmetlerimizde yenilikçi olmak, onların hayatını kolaylaştırmak ve onlara rahatlık sağlamak. Uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödül, bu model için belirlemiş olduğumuz ticari hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacak.” dedi.

ë-Jumpy’yi başarıya götüren nitelikler

Yeni Citroën ë-Jumpy, elektrikli bir aracın avantajlarının yanı sıra karakter, boyut, yükleme alanı ve taşıma kapasitesi açısından içten yanmalı versiyonun tüm avantajlarını da kullanıma sunuyor.

Çok yönlülük: Kullanıcı günlük iş akışı için ihtiyacı olan sürüş menzilini seçebiliyor. WLTP döngüsünde 50 kWh batarya ile 230 km veya 75 kWh batarya ile 330 km olmak üzere farklı kullanım alanlarının günlük gereksinimlerini karşılayan iki farklı seçenek sunuluyor. Şehir merkezlerine erişim özgürlüğü sunan kompakt van aynı zamanda uzun sürüş menziline olanak tanıyor.

Sürülebilirlik: Gürültü ve titreşimden arındırılmış sürüş karakteristiği sayesinde üstün sürüş konforu sunan yeni Citroën ë-Jumpy, 100 kW gücündeki elektromotoruyla ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü ile atak bir sürüş sunuyor ve maksimum 130 km/s hıza ulaşabiliyor.

Kullanım kolaylığı: ë-Jumpy ev (standart 8A sokete sahip mod 2 kablo veya 16A Green’Up gelişmiş soket), özel veya halka açık şarj istasyonları (32A mod 3 kablo ile Wallbox) veya bataryanın %80’ini sadece 30 dakikada şarj eden halka açık hızlı şarj istasyonları olmak üzere farklı yöntemlerle şarj edilebiliyor.

Jumpy’nin en iyi yönleri: ë-Jumpy, içten yanmalı versiyonun kullanım özellikleri ve niteliklerinin tamamını sunuyor. 1,90 metre tavan yüksekliği ile tüm kapalı otoparklara erişim imkanı sunan ë-Jumpy, üç versiyon ve üç farklı gövde uzunluğu ile sunuluyor. 6,6 m3’e kadar hacim, 1.275 kg taşıma kapasitesi, çamurluklar arasında 1,25 m’lik genişlik olmak üzere yükleme kapasitesi ve yükleme hacimleri içten yanmalı versiyon ile aynı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı