Buradasınız
Home > Güncel > Altıncı nesil Opel Corsa Mart’ta Türkiye yollarında!

Altıncı nesil Opel Corsa Mart’ta Türkiye yollarında!

CARMEDYA.COM – Son beş jenerasyonu ile tüm dünyada 14 milyon adet satış rakamına ulaşan Opel Corsa’nın AutoBest ödüllü altıncı jenerasyonu Mart ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Üç nesli ile art arda AutoBest ödülü kazanan tek otomobil olan Opel Corsa, yeni yüzüyle ilk olarak geçtiğimiz yıl Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Opel severler ile buluşmuştu.

Ülkemizde son 20 yılda 216 binin üzerinde satış rakamına ulaşan Opel Corsa, tamamen yenilenmiş dış görünüşü ve sürüş dinamikleriyle iddiasını arttıracak.

31 ülkenin alanında uzmanlaşmış gazetecilerinden oluşan uluslararası AutoBest Jürisi, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen test sürüşleri sonrasında Yeni Opel Corsa’yı “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alması En Mantıklı Otomobili” (Best Buy Car of Europe) olarak birinci seçti. Opel Corsa, bu ödülle birlikte, ilk kez üç jenerasyonu ile AutoBest kazanan ilk otomobil modeli olarak bir rekora imza attı.

Corsa tamamen yenilenen altıncı neslinde de, gelişmiş güvenlik özellikleri ve 10’’ Multimedya Sistemi gibi özelliklere sahip. Ayrıca Yeni Opel Corsa sektörde B-HB segmentinde ilk defa sunulan ve daha önceden markanın Insignia ve Astra modellerinde görmeye alışık olduğumuz LED Matrix Farları bu segmentte de müşterileri ile buluşturuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı