Buradasınız
Home > Markalar > Ford > Ford Sürüş Akademisi Türkiye’de 5. kez gerçekleşti

Ford Sürüş Akademisi Türkiye’de 5. kez gerçekleşti

CARMEDYA.COM – Ford’un genç sürücüleri güvenli sürüş konusunda bilinçlendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana yürüttüğü global sosyal sorumluluk projesi Ford Sürüş Akademisi (Driving Skills For Life) bu yıl Türkiye’de 5’inci kez gerçekleşti.

18-24 yaş arası genç sürücüler, Castrol Ford Team Türkiye’nin deneyimli ve şampiyon pilotlarından aldıkları uygulamalı eğitimlerle sürüş kabiliyetlerini geliştirdi.

Fors’un kurumsal sosyal sorumluluk projesi bu yıl 27-28 Aralık tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre merkezi otopark alanında yapıldı. Ford Sürüş Akademisi, motorsporlarında sayısız Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarına imza atan Castrol Ford Team Türkiye’nin Takım Direktörü Serdar Bostancı ve takımın koçu Murat Bostancı’nın yönetiminde ücretsiz olarak gerçekleşti. Deneyimli pilotlar ve uzman isimler sürüş tecrübelerini ve bilgilerini genç sürücülerle paylaştı. 4 aşamadan oluşan programda eğitimlerle genç sürücüler, sürüş güvenliği konusunda bilinçlendi ve sürüş kabiliyetlerini geliştirdi.

Genç sürücüler direksiyon başında telefonla konuşma, SMS atma veya fotoğraf çekme gibi dikkat dağıtıcı davranışların, alkollü araç kullanımının potansiyel tehlikelerini simülasyon gözlükleri ile deneyimleyerek öğrendi.

Ayrıca direksiyon hakimiyeti, hız ve mesafe yönetimi gibi güvenli sürüş teknikleri hem teorik hem de uygulamalı olarak aktarıldı. Böylece genç sürücülerin trafikte daha güvenli seyahat etmesi amaçlandı.

Eğitim sonrası katılım gösteren öğrencilere Ford Sürüş Akademisi sertifikası verildi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı