Buradasınız
Home > Güncel > Opel Türkiye krizde büyüdü

Opel Türkiye krizde büyüdü

CARMEDYA.COM – Opel Türkiye, Nisan ayında pazar payını bir önceki aya göre iki puan artırarak yüzde 8.1’e çıkarttı, markalar sıralamasında ise üç puan artışla altıncı sırada yer aldı.

Opel Türkiye, binek otomobil pazarında ise gerçekleştirdiği 2 bin 44 adet satış ile pazar payını yüzde 9.4’e yükselterek markalar sıralamasında beşinci oldu. Marka, yakaladığı bu ivme ile, yıl sonu için hedeflediği yüzde 5’lik pazar payına yılın ilk dört ayında ulaşmış  oldu.
 
Opel Türkiye’yi başarıya götüren sonuçlarda Şubat ayında Türkiye pazarına sunulan Autobest ödüllü yeni Corsa ve yeni Astra HB ile amiral gemisi Insignia modelleri başta olmak üzere; SUV modelleri Crossland X ve Grandland X’in de satışlara büyük katkısı oldu.
 
Nisan ayında  B HB segmentinde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen modellerden biri yeni Opel Corsa oldu ve lansmanından bir ay sonra ilk üçte yerini aldı. C HB Segmentinde de yeni Astra HB ilk üç model içinde yerini alarak Nisan ayında hatchback müşterisi tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer aldı. 
 
Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, müşterilerinin sağlığını ve memnuniyetini esas alan uygulamaların müşteriler tarafından takdir görmesinin Opel Türkiye’nin başarısındaki kilit unsur olduğunu belirtti; “Yeni normal’e adaptasyon aşamasına marka olarak hızlı ve etkin yanıt verdik. Opel olarak,  tüketicilerimiz ile geçtiğimiz aylarda buluşturduğumuz, bünyesinde teknolojik çözümleri barındıran yeni hizmetlerimizin Nisan ayı performansımızda katkısı büyük oldu. Online randevu, görüntülü görüşme, online kredi başvurusu ve eve teslimat seçeneklerini müşterilerimize sunarak onların  hayatını kolaylaştırmayı amaçladık. En önemlisi ise müşterimize bu dönemde yüksek hijyen önlemleri ile ilk günden bu yana kesintisiz şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı