Buradasınız
Home > Güncel > Hyundai sürdürülebilir mobilite için yatırımlarına devam ediyor

Hyundai sürdürülebilir mobilite için yatırımlarına devam ediyor

CARMEDYA.COM – Hyundai Motor Grubu, Seul’de İnovasyon Teknoloji Günü etkinliği düzenledi.

Bu özel etkinlikte gelecek planlarını ve çalışmalarını paylaşan Hyundai, aynı zamanda dünya çapındaki şirketlerle inovasyon ve start up alanındaki işbirliklerine devam edeceğini vurguladı. Grup, inovasyon faaliyetlerini güçlendirmeye başladığı 2017’den 2023’ün ilk çeyreğine kadar 200’den fazla girişime 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı. Boston Dynamics, Motional ve Supernal hariç olmak üzere bu önemli yatırımı mobilite için yapan Hyundai, segmente göre mobilite hizmetleri de dahil olmak üzere çok sayıda iş kolunu destekledi. Bu doğrultuda, Singapur’daki Grab ve Hindistan’daki OLA gibi mobilite hizmeti veren şirketlere yaklaşık 550 milyon dolarlık bir yatırım yaparken ayrıca yapay zekaya da 50 milyon dolar, otonom sürüşe 42 milyon dolar ve hidrojen dahil enerjiye de 20 milyon dolar ayırdı.

Hyundai Motor Grubu Başkan Yardımcısı ve İnovasyon Grubu Başkanı Dr. Yunseong Hwang, “Yenilikçi teknolojiler veya hizmetlerle insanların hayatlarında olumlu değişikliklere yol açabilecek girişimler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleceğin akıllı ve sürdürülebilir mobilite çözümlerinin yaratılmasına ve insanlık için refah ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik önemli adımlar atan girişimlere aktif olarak yatırım yaparak gerekli olan ekosistemi kuracağız” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı