Buradasınız
Home > Güncel > Covid-19 mücadelesine Toyota desteği

Covid-19 mücadelesine Toyota desteği

CARMEDYA.COM – Türkiye’de COVID-19 salgını ile yapılan mücadelenin en önemli faaliyetlerinden biri; T.C. Sağlık Bakanlığı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 1 No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda gerçekleştiriliyor.

İstanbul Zeytinburnu’nda 1971’den bu yana faaliyet gösteren laboratuvarda halk sağlığı açısından gerekli mikrobiyolojik, virolojik, toksikolojik ve biyokimyasal testler ve analizler yapılıyor.

Salgının ortaya çıkmasında bu yana her gün üç vardiya ile 24 saat çalışan 105 biyolog ve laboratuvar çalışanları günde yaklaşık 4 bin adet test sonucunu hızla alabilmek için büyük özveri ile aralıksız çalışıyor, tüm hastane ve sağlık kurumlarına en büyük desteği sağlıyor.

Uzun çalışma saatlerinde halkımızın sağlığı için zamanla yarışan fedakar laboratuvar çalışanlarının tüm “Hastane Terliği, Uniforma, T-shirt ve Bone” ihtiyaçları Toyota İstif Makineleri A.Ş. tarafından karşılanırken, onlara destek vermek için bir de kahve makinesi hediye edildi. Destek paketi 16 Nisan Dünya Biyologlar Günü’nde tesis önünde yetkililere teslim edildi.

1988’de yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulan Toyota İstif Makineleri A.Ş., dünyada istifleme makineleri pazarında yüzde 25 pazar payı ile lider olan Toyota markasının Türkiye’deki satış ve servis hizmetlerini sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı