Buradasınız
Home > Güncel > Honda Türkiye üretimi durdurdu

Honda Türkiye üretimi durdurdu

Fallback Image

CARMEDYA.COM – Honda Türkiye salgın nedeniyle üretimini geçici bir süre durdurma kararı aldı.

Honda Türkiye, çalışanlarına ve tedarikçilerine, Coronavirus (COVID-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar’daki üretim operasyonlarının geçici olarak askıya alınacağını bildirdi.

Honda Türkiye fabrikasındaki üretim 23 Mart 2020’den itibaren askıya alındı. Yapılan açıklamaya göre bu karar, tedarik zincirlerinde yaşanan zorlukların sonucunda alındı.

Marka yazılı açıklamasında şu anki planın 6 Nisan 2020 tarihinde üretimi yeniden başlatmak olduğunu duyurdu. Ancak bu durumun hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirileceği ve duruma göre değerlendirileceği belirtildi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı