Buradasınız
Home > Markalar > Fiat > Fiat 500X yeni tasarımıyla satışa sunuldu

Fiat 500X yeni tasarımıyla satışa sunuldu

CARMEDYA.COM – Gelişmiş hibrit teknolojisiyle öne çıkan Fiat 500X yenilendi.

Fiat 500X, Cross Plus ve Soft Top versiyonlarıyla dikkat çekiyor. Cross Plus yenilenen ön tasarımıyla daha sportif bir görünüme kavuşurken; Soft Top versiyonu da sınıfındaki tek elektrikli açılabilir tente özelliği ile keyifli bir açık hava sürüş deneyimi sunuyor.

Dış tasarımında sportif çizgiler ve saten krom detaylarıyla dikkat çeken 500X’te, 500 logolu yeni ön ızgara, sportif ön ve arka tamponlar, bir önceki nesle göre büyüyen yeni 18’’ alaşım jantlar, elektrikli katlanabilen yan aynalar yer alıyor. Otomobilin LED ön farları, sis farları ve arka farları kolaylıkla fark edilmesini sağlıyor. Elektrikli sürücü koltuğu ayarı ve yeni Fiat monogramlı siyah koltuklar 500X’in iç mekanına da daha sofistike bir dokunuş katıyor.

Fiat 500X’in teknolojiyi üst düzey konforla buluşturan özellikleri arasında, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonuna sahip 7” Uconnect dijital ekranlı bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Daha güvenli bir sürüş deneyimi için ise kör nokta uyarı sistemi, yağmur ve karanlık sensörleri, trafik işareti algılama sistemi, hız sınırlama ve akıllı adaptif hız sabitleme sistemi, elektrikli park freni, şerit takip sistemi, geri görüş kamerası gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

Hibrit güç ünitesi

Yenilenen 500X, 48V elektrikli motor ve 1.5 litrelik turbo benzinli motor birleşiminden oluşan hibrit motoruyla sessiz ve dinamik bir sürüş deneyimi sunuyor. 500X’in, 7 ileri DCT şanzımanla entegre hibrit güç ünitesi; 130 beygir güç ve 240 Nm tork üretiyor. Yeni güç ünitesiyle, bir önceki jenerasyonuna kıyasla yakıt tüketimi yüzde 12,5, karma CO2 emisyon değeri yüzde 11,7 iyileşiyor.

Bulut Beyazı, Grafit Gri, Tutku Kırmızı, Venedik Mavi ve İtalyan Mavi renk seçenekleriyle tercih edilebilen 500X’in, Cross Plus versiyonu 1 milyon 464 bin 900 TL, Soft Top versiyonu ise 1 milyon 514 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla yeni sahiplerini bekliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı