Buradasınız
Home > Güncel > Skoda Türkiye’den rekor satış

Skoda Türkiye’den rekor satış

CARMEDYA.COM – Skoda, 2023 yılını 35 bin 41 adetlik rekor satışla tamamlarken, 2022’ye göre yüzde 80 büyümeye ulaştı.

2022 yılında 19 bin 464 adet satış gerçekleştiren Skoda Türkiye, 2023 yılındaki satış rakamlarıyla yüzde 3,6 pazar payına ulaştı.

Yüce Auto- Skoda Genel Müdürü Zafer Başar

Tarihin en büyük satışlarını elde etmenin mutluğunu paylaşan Yüce Auto- Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Otomotiv sektörü son birkaç yıldır büyük bir dönüşümden geçiyor. Geçen yılı zor bir süreçten geçerek tamamladık ve marka olarak tarihi satışlara ulaşmaktan dolayı gururluyuz. Skoda, elektrifikasyon ve dijitalleşme konusunda sürekli olarak kendini yenileyen bir marka ve bunu da marka kimliğini daha ileriye taşıyarak ortaya koyuyor. Pazarın yüzde 91.3‘üne hitap eden ürün gamıyla rekor geldi. O kadar geniş bir ürün yelpazemiz var ki sportif sürüşü sevenlerden daha yüksek konfor arayanlara veya verimliliği ön planda tutmak isteyenlere kadar çok fazla alternatife sahibiz. Elde ettiğimiz satış adetleri de, geniş ürün gamımızın kullanıcılarımız tarafından ne kadar beğenildiğinin bir kanıtı. Biz marka olarak Skoda’nın potansiyelinin daha da yüksek olduğunu biliyoruz ve yeni yılda tam elektrikli araçlarımızı sunmaya, daha fazla yenilikle müşterilerimizi memnun etmeye devam edeceğiz“ dedi.

Zirvede Skoda Superb var

Skoda’nın Türkiye’de yüksek satışlar elde etmesini sağlayan geniş ürün çeşitliğinde, zirvede yer alan model markanın amiral gemisi sedanı Superb oldu. 7 bin 507 adetlik satışa sahip olan Superb’i 6 bin 813 adetle Octavia izledi.

Markanın B-SUV modeli Kamiq ise, 6 bin 592 adetle Türkiye’de en çok tercih edilen üçüncü Skoda ürünü oldu. Sınıfının en dinamik modellerinden biri olarak öne çıkan Scala ise 5 bin 824 adetlik satış performansı elde etti. Bu modelleri sırasıyla 3 bin 27 adetle Fabia, 2 bin 941 adetle Kodiaq ve 2 bin 337 adetle Karoq takip etti. Bu rakamlara göre Skoda’nın Kamiq, Karoq ve Kodiaq ile birlikte yaklaşık 12 bin adetlik SUV satışı oldu ve markanın toplam satışlarının yaklaşık yüzde 34’ü SUV modellerinden geldi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı