Buradasınız
Home > Güncel > Opel den yeni konsept otomobil: Experimental

Opel den yeni konsept otomobil: Experimental

CARMEDYA.COM – Opel, yeni konsept otomobilinin ismini Opel Experimental olarak açıkladı.

Alman marka, yeni konsept otomobilini, 5-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Münih’teki IAA Mobility’de tüm dünyaya tanıtmayı hedeflerken, o tarihe kadar otomobile dair yeni ayrıntıları da gün yüzüne çıkaracak.

Opel Experimental, ilk olarak GT X Experimental’da görülen ve eleştirmenlerce beğenilen, “Cesur ve Yalın” tasarım felsefesinin evriminde bir sonraki aşamayı temsil ediyor. Yeni konsept otomobil, aynı zamanda Opel’in yeni marka değerleri “Detoks”, “Modern Alman” ve “Çevreci İnovasyon”u vurgulayarak Stellantis bünyesindeki markanın daha da keskinleşmesini temsil ediyor. Rüsselsheim Tasarım Merkezi’nin en son kreasyonu, yakın zamanda tanıtılan yeni Opel “Şimşek” logosunu kullanan ilk Opel olacak. Daha keskin ve daha fazla özgüven barındıran yeni “Şimşek”, “Compass” dediğimiz pusula tasarım ögesinin merkezinde konumlandırılıyor. Bu, Opel’in temel grafik tasarım ilkesini ve aynı zamanda ön, arka, iç tasarım dilinin de omurgasını oluşturuyor.

Konsept model ile ilgili açıklamalarda bulunan Opel CEO’su Florian Huettl; “Adından da anlaşılacağı gibi, Opel Experimental sadece bir otomobil serisini değil, aynı zamanda markamızın net olarak vizyonunu da ortaya koyuyor. Markamızın önümüzdeki yıllarda hangi yöne gideceğini gözler önüne seriyor. Ayrıca tüm yeni nesil seri üretim araçlarımızı etkileyecek olan bu vizyoner konsept otomobil, Opel markasıyla başarmak istediklerimizin bir simgesi olacak” dedi. Opel, 1965 yılında efsanevi Experimental GT gibi bir tasarım çalışması sunarak bir geleneği başlattı ve bunu yapan ilk Avrupa markası oldu. Bugün ise Opel Experimental, “Rüsselsheim’da üretilmiş” konsept otomobillerin uzun ve başarılı geleneğini sürdürüyor.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı