Buradasınız
Home > Güncel > Mobil 1 50. yılını yeni logo ile kutluyor

Mobil 1 50. yılını yeni logo ile kutluyor

CARMEDYA.COM – ExxonMobil çatısı altında faaliyet gösteren Mobil 1, motor yağının küresel pazarlara sunulmasının 50. yıl dönümünü 2024 motor sporları sezonu boyunca kutluyor.

Bu kapsamda Mobil 1, birçok alandaki motor sporları ekipleriyle iş birliği yaparak özel tasarlanan kaplama ve renk şemalarını sergiliyor. IMSA, WEC, Formula 1, NASCAR, NHRA, MotoGP ve diğer alanlarda görülecek olan bu giydirmeler, Mobil 1 markasının 50. yılını simgelerken ortakları ile olan dinamik ilişkileri somutlaştıran, altın yıl dönümü dahil olmak üzere farklı tasarım öğelerini içeriyor. Her bir giydirme ve renk şeması, Mobil 1™ markasının ruhunu, markanın kalbinde ve özünde yer alan pistten yola yaklaşımını geliştirme ve sürdürme konusundaki bağlılığı yansıtıyor.

Mobil 1 markasının tarihi yıl dönümünde, bu özel giydirme temalarını hayata geçirmekten büyük heyecan duyduklarını ifade eden Mobil 1 Küresel Sponsorluklar Direktörü Robert Shearer, “Bu giydirmeler, motor sporları dünyasında madeni yağ inovasyonu alanındaki iş birliklerimizin örneği. Birlikte, sadece Mobil 1 markasının 50 yıllık mirasına saygı duruşunda bulunmakla kalmayıp aynı zamanda hız, performans ve ekip çalışmasının özünü de yansıtan dış görünüm tasarımları hazırladık. Motor sporları tutkunlarını yarış aşkıyla bize katılmaya ve yılın geri kalanında yarış pistlerindeki çabalarımızın doruğa çıkmasına tanık olmaya davet ediyoruz” dedi.

Mobil 1, Twelve Hours of Sebring Presented by Cadillac’ta; Vasser Sullivan Racing (Lexus Racing), Cadillac Racing, Corvette Racing by Pratt Miller Motorsports, Kellymoss ile Riley (Porsche Motorsport Kuzey Amerika), Porsche Penske Motorsport gibi takımlar ve OEM’lerde altın giydirme ile piste çıkacak.

Şirket, 50. yıl dönümü giydirme ve şemaları aşağıdaki yarış serilerinde yarışacak olan sponsorlu takımlarda kullanılacak. Ayrıca sezonun ilerleyen dönemlerinde bu giydirme ve şemaların yenileri eklenecek.

Mobil 1, 50. yıl dönümünü kutlamaları çerçevesinde, Mobil 1 markasının gelişimi, iş birlikleri ve başarılarını ele alan eski Formula 1 yarışçısı ve Oracle Red Bull Racing elçisi David Coulthard’ın yer aldığı bir kısa filmi de yayınlandı. Marka, mirasını ve geleceğini kutlamaya devam ederken, ayrıca yıl boyunca ortaklıklar, motor sporları ve etkinlikler kapsamında ek girişimlerini de paylaşacak. Mobil 1 Twelve Hours of Sebring Presented by Cadillac ile diğer altın giydirme ve renk şemaları ise yıl boyunca Instagram ve X’te @mobil1racing’de yayınlanacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı