Buradasınız
Home > Güncel > Yamaha Motor’dan kadınlara ücretsiz güvenli sürüş eğitimi

Yamaha Motor’dan kadınlara ücretsiz güvenli sürüş eğitimi

CARMEDYA.COM – Yamaha Motor Türkiye, erkeklere oranla yüzde 1’lerde olan kadın motosiklet sürücüsü oranını artırmak için başlattığı Kadınlara Ücretsiz Güvenli Sürüş Eğitimi projesinin 4’üncü yılına girdi.

Trafikte eşitlikçi yol paylaşımı yaratmak ve kadın sürücülerin sayısını artırmak amacıyla hayata geçirilen proje özelinde Yamaha Riding Academy’de yıl boyunca A1, A2 ya da A sınıfı ehliyet sahibi kadınlara doğru ve güvenli motosiklet kullanımı için gerekli olan tüm teorik ve pratik bilgilerin verileceği 1 günlük ücretsiz eğitimler sunuluyor. Her ayın belirlenen 1 günü Yamaha Riding Academy’de verilen başlangıç seviyesi eğitimlerde, kadınlar hem teorik hem de pratik eğitim alma şansı yakalıyor. www.yamaharidingacademy.com adresi üzerinden alınan başvurular sonucu, eğitim için uygun bulunan sürücüler hafta içi belirlenen günlerde eğitime katılıyor. Yamaha Riding Academy’nin deneyimli eğitmenleri Metehan Yılmaz ve Enez Yılmaz’ın verdiği eğitimlere A1, A2 ya da A sınıfı ehliyet sahibi kadın sürücüler katılabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı