Buradasınız
Home > Güncel > Klasik Araç Müzayedesi’ne yoğun ilgi

Klasik Araç Müzayedesi’ne yoğun ilgi

CARMEDYA.COM – İkinci el otomotiv sektörüne yeni bir soluk getiren 2plan, ikinci “Klasik Araç Müzayedesi”’ni gerçekleştirdi.

2plan tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan benzersiz “Terminal” konseptinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen müzayedede kıyasıya bir rekabet yaşandı. 1 saat süren açık artırmanın sonunda toplam satış değeri 15 milyon 350 bin TL olan klasik araçlar yeni sahipleri ile buluştu.

Yaklaşık 200’den fazla klasik otomobil tutkununun katılımıyla gerçekleştirilen müzayedede, 1946-2003 model yılı arasında değişen toplam 20 klasik araç satışa çıktı. Müzayede kapsamında 2003 model Ferrari 575 M Maranello 8 milyon TL’den en pahalı araç olarak satılırken, 1968 model Aston Martin DBS Vantage 6.3 milyon TL’den, 1971 model International Scout ise 1 milyon 50 bin TL’den sahibini buldu.

“Müzayedeye beklediğimizin üzerinde bir ilgi oldu”

2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, “Otomotiv merkezi olarak konumlandırdığımız 2plan Terminal’de ilk müzayedeyi geçtiğimiz mart ayında başarıyla gerçeleştirmiştik. Klasik araç müzayedesi yapmak zor bir iş çünkü hem müzayedede sunacak araç bulmak kolay değil hem de sınırlı bir kitleye hitap ediyor. Dolayısıyla bu kadar kısa sürede portföyümüze yeni araçların eklenmesini sağlayıp son kullanıcıyla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün ikincisini düzenlediğimiz müzayedemize de beklediğimizin üzerinde bir ilgi oldu.” şeklinde konuştu

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı