Buradasınız
Home > Güncel > Opel altı yıl aradan sonra yeniden Cezayir pazarında

Opel altı yıl aradan sonra yeniden Cezayir pazarında

CARMEDYA.COM – Opel, Avrupa dışındaki pazarlarda gücünü artırmak için çalışmalarını sürdürürken, Cezayir pazarına 3 yeni modeli ile dönüş yaptı.

Opel Cezayir’de, Fiat showroomlarında farklı Stellantis markalarını tüketicilerin beğenisine sunan ithalatçı şirket Halil Commerce & Industrie aracılığıyla satışlarını gerçekleştiriyor.

Opel CEO’su Florian Huettl, Stellantis Maghreb Genel Müdürü Hakim Boutehra ve Halil Commerce & Industrie (HCI) Genel Müdürü Nassim Benguergoura, Cezayir’de düzenlenen bir basın toplantısıyla Opel’in Mokka, Astra ve Grandland modellerini ülkede siparişe açtığını duyurdu. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Cezayir pazarına tekrar giriş yapan Opel için önemli bir gün. İleri teknolojiye sahip araçlarımızın Cezayirli müşterileri memnun edeceğine ve farklı ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Opel, Alman mühendisliğini, cesur ve yalın tasarım ile verimli güç-aktarma sistemlerini temsil ediyor” dedi.

Avrupa dışında 30 pazarda faaliyet gösteriyor

Opel Avrupa dışındaki toplam 30 pazarlarda büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Alman üretici, 2023 yılında buradaki satışlarda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, şimdiden yüzde 60’lık bir artış kaydetti. Cezayir ile birlikte MEA bölgesi (Ortadoğu ve Afrika) olarak adlandırılan bölgeye yeni bir pazar ekleyen Opel; Türkiye, Fas, Tunus, Mısır ve Güney Afrika’nın da aralarında bulunduğu 13 ülkede daha faaliyet gösteriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı