Buradasınız
Home > Markalar > Fiat > Özel tasarlanan üç Fiat 500E açık artırmaya sunuldu

Özel tasarlanan üç Fiat 500E açık artırmaya sunuldu

CARMEDYA.COM – Fiat, Art Basel Miami Beach 2023 çağdaş sanat etkinliğinde Armani, Bvlgari ve Kartell tarafından tasarlanan üç özel Fiat 500e’yi açık artırmaya çıkardı.

Düzenlenen açık artırmadan elde edilen gelir, çevre odaklı, kar amacı gütmeyen bir kuruluşlara bağışlanacak.

Fiat CEO’su ve Stellantis Global Pazarlama Direktörü Olivier Francois, “Bir otomobil üreticisinin, moda tasarımı, mobilya tasarımı ve lüks tüketim olmak üzere üç farklı sektörün en ikonik İtalyan markalarıyla bir araya gelerek böyle bir açık artırmayla sanatı dünya dostu bir mesajla birleştiren benzersiz bir iş ortaya koymak ender görülen bir durum. Özel olarak hazırlanan bu üç otomobil, FIAT’ın sürdürülebilirlik misyonuna atıfta bulunuyor ve tamamen elektrikli Fiat 500e’nin Kuzey Amerika lansmanı için geri sayarken model için de bir ivme yaratıyor.” dedi.

Stellantis’in Kuzey Amerika’daki ilk BEV modeli olan Fiat 500e, herhangi bir elektrikli şehir otomobilinin aksine, yalnızca elektrikli mobiliteyi değil aynı zamanda satın alma deneyimini de farklılaştırıyor. 500e, Stellantis’in 2030 yılına kadar binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarındaki tam elektrikli araç (BEV) oranının, Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 50’ye, Avrupa’da yüzde 100’e ulaştırma hedefini içeren ‘Geleceğe Cesaretle’ (Dare Forward 2030) stratejik planında da önemli bir rol oynuyor.

Müzayede öncesinde, 28 Kasım’da “de Yury” online platformunda çevrimiçi bir katalog yayınlandı. Bu platform, etkinliğe katılamayacak olanlara açık artırmaya kayıt yaptırmaları için özel bir şans sağladı ve açık artırma öncesinde kayıt, çevrimiçi ve telefonla açık artırmaya erişim olanağı sağladı. Açık artırmayı yöneten Simon de Pury, “Üç eşsiz Fiat 500 otomobilinin müzayedesini gerçekleştirdiğim için çok heyecanlıyım. Üç otomobil adeta tekerlekler üzerinde ilerleyen çarpıcı ve güzel sanat eserleri. Açık artırmadan elde edilen gelirin tamamının çevreye yönelik çalışmalara gidecek olması da harika.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı