Buradasınız
Home > Markalar > BYD > BYD Dolphin’e AutoBest ödülü

BYD Dolphin’e AutoBest ödülü

CARMEDYA.COM – BYD Dolphin, AutoBest tarafından 2024 Avrupa’nın Satın Alınabilecek En İyi Otomobili (Best Buy Car of Europe 2024) seçildi.

AutoBest jürisinde yer alan 31 Avrupa ülkesini temsil eden 31 gazeteci, Dolphin’in sunduğu özelliklerle onu ilk sıraya taşıdı. Toplam 20.057 puan ile BYD Dolphin, Avusturya’da Teesdorf Pisti’nde gerçekleştirilen kapsamlı testlerin ardından diğer 3 finalistin önünde birinci sırada yer aldı.

Jüri üyeleri BYD Dolphin’in konforu, kalitesi ve üst düzey sürüş deneyiminin yanı sıra otomobilin geniş iç hacmini ve keyifli kullanımını da takdir etti. BYD’nin sunduğu üst düzey garanti kapsamı, düşük kullanım maliyetleri, yüksek standart donanımları ve teknolojik özellikleri de öne çıkarıldı.

Dolphin modelini en mantıklı ve satın alınabilecek en iyi otomobil olarak gösteren jüri üyeleri, BYD’nin elektrikli otomobilinin fiyat/kalite/menzil konusunda rakipsiz olduğunun altını çizdiler.

Dolphin, pratikliği ve geniş yaşam alanıyla birlikte BYD’nin e-Platform 3.0 mimarisinin üzerine yapılmasıyla birlikte dinamik bir sürüş deneyimi ve yüksek konfor da sunuyor. Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız alan Dolphin, elektrikli teknolojisiyle deöne çıkıyor. 5 yolcu için konforlu bir alan sunan Dolphin 60.4 kWh bataryaya sahip ve tek şarjla 427 km menzil sunuyor.

BYD Dolphin aynı zamanda elektrikli araç endüstrisinde güvenlik, dayanıklılık ve performans açısından devrim yaratan, markanın kendi geliştirdiği BYD Blade Batarya’yı kullanıyor. Kobalt, manganez ve nikel içermeyen Blade Batarya, geleneksel lityum-iyon bataryalara göre çok daha yüksek düzeyde güvenlik sunan Lityum Demir-Fosfat (LFP) kimyasına sahip. Bu sayede güvenlik ve dayanıklılık konusunda öne çıkan Dolphin, düşük enerji tüketimiyle yüksek verimlilik sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı