Buradasınız
Home > Güncel > Peugeot E-3008’e Red Dot ödülü

Peugeot E-3008’e Red Dot ödülü

CARMEDYA.COM – Peugeot, yeni E-3008 ile marka tarihindeki dokuzuncu Red Dot Ödülü’nü kazandı.

Fastback tasarımıyla dikkat çeken Peugeot E-3008 ödülü 39 üyeden oluşan uluslararası jürinin oyu ile almaya hak kazandı.

Yeni nesil E-3008’de, krom süslemeler yerini daha modern görünüm katan boyalı yüzeylere bıraktı. Modelin ön ve arka tamponunda Meteor Grisi süslemelere yer verilirken, ayna kapaklarında ve alt kısımlarda Orbital Siyah detaylar yer alıyor. E-3008’in yeni ön cephesinde tamamen yeni farlar ve merkezinde yeni Peugeot logosunu barındıran yeni radyatör ızgarası dikkat çekiyor. Degrade renk uygulaması bu özellikleri gövdeye kusursuz bir şekilde entegre ediyor. GT donanımında standart olarak sunulan yeni Pixel LED teknolojisine sahip kompakt farlar, ince ve şık bir gövdeye sahipken ışık huzmesini otomatik olarak yol koşullarına göre ayarlayarak optimum görüş sağlıyor.

İkonik aslan logolu Peugeot markasının en çok satan modeli olan 3008, fastback SUV tasarımıyla öne çıkıyor. Tasarımındaki geleneksel hatchback çizgisi, gövdenin siluetini güçlendiren bir yüzen spoiler ile modernize ediliyor ve aynı zamanda aracın aerodinamik yapısını de optimize ediyor. Yeni Peugeot E-3008’in etkileyici arka cephesi, üç pençeli ışık imzasıyla vurgulanan dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor.

E-3008, yüksek yansıtma kalitesine sahip yeni Obsession Mavi renginin yanı sıra Ingaro Mavisi, Okenit Beyazı, İnci Siyah, Tekno Gri ve Titanyum Gri renk seçenekleriyle sunuluyor. Yeni Peugeot E-3008, markanın yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit® ile donatılan ilk modeli olarak öne çıkıyor. Havada süzülen 21 inç büyüklüğündeki kavisli panoramik HD ekran, heyecan verici ve sofistike bir görsel efekt yaratıyor ve dijital gösterge ekranı ile büyük merkezi dokunmatik ekranı tek bir panelde birleştiriyor. LED ambiyans aydınlatması ise sekiz farklı renk seçeneği ile kişiselleştirilebiliyor ve ön konsoldan kapıların üzerine uzanan gerçek alüminyum panellerle yansıtılıyor.

Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan Peugeot Tasarım Direktörü Matthias Hossann, ”Peugeot E-3008’in yeni tasarımıyla Red Dot Tasarım Ödülü’nü almasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Peugeot E-3008, Peugeot’nun yaratıcılığını ve tasarım konusundaki azmini bir araya getirirken, tüm marka değerlerimizi de temsil ediyor. Peugeot 3008’i yeniden yaratmak, imajını modernleştirmek ve fastback siluetini kullanarak dinamik tasarım ile optimum verimliliği uyumlu hale getirmek anlamına geliyor. Bu ödül aynı zamanda ekibimizin yaratıcılığının karşılığını alması anlamına da geliyor” dedi.

2024 Red Dot Ödülü

2024 yılında 60 ülkeden gelen ürünler 51 yarışma kategorisinde değerlendirildi. Jüri üyeleri “Red Dot” veya “Red Dot: İyinin de iyisi” ödülünü; iyi tasarımın dört niteliğine göre ve ilgili sosyokültürel karakter, profesyonel odak ve tasarım uzmanlığı kriterlerine göre değerlendiriyor. Ayrıca ürünler birbiriyle rekabet halinde değil, tek tek değerlendiriliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı