Buradasınız
Home > Markalar > Nissan > Nissan’ın e-POWER modelleri Avrupa’da 100 bin adetlik satış rakamına ulaştı

Nissan’ın e-POWER modelleri Avrupa’da 100 bin adetlik satış rakamına ulaştı

CARMEDYA.COM – Avrupa pazarına sunulduğu Eylül 2022’den bu yana Nissan’ın yenilikçi e-POWER teknolojisi 100 binden fazla satış rakamına ulaştı.

Avrupa’da e-POWER teknolojisine sahip 65 bin 367 adet Qashqai ve 34 bin 663 adet X-Trail modeli satıldı. Türkiye’de ise 5 bin 810 adet Qashqai e-POWER ve 1636 adet X-Trail e-POWER satışı gerçekleştirildi.

Nissan’ın e-POWER teknolojisini farklı kılan, tekerleklerin yalnızca elektrik motoru tarafından tahrik edilmesi. Bu da tamamen elektrikli zahmetsiz, pürüzsüz ve sessiz bir sürüş deneyimi sunuyor. e-POWER teknolojisindeki benzinli motor ise yalnızca jeneratör görevi görüyor.

Elektrikli batarya yeterli güce sahip olduğunda, tekerlekleri tahrik eden elektrik motoru yalnızca bataryadan gelen elektriği kullanarak tam elektrikli sürüş sunuyor. Daha fazla güç gerektiğinde, jeneratör elektrik motoruna güç sağlamak ve bataryayı şarj etmek için elektrik üretiyor. Ayrıca, mümkün olan her an güç rejenerasyonu gerçekleşiyor ve araç hareketinden elde edilen enerji de bataryaya geri gönderiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı