Buradasınız
Home > Güncel > Yenilenen Skoda Octavia 14 Şubat’ta tanıtılacak

Yenilenen Skoda Octavia 14 Şubat’ta tanıtılacak

CARMEDYA.COM – Skoda, markanın en çok satılan modeli Octavia’yı yenileyerek 14 Şubat Çarşamba günü tanıtmaya hazırlanıyor.

Dijital dünya prömiyeriyle tanıtılacak yeni Octavia, Sedan ve Combi versiyonlarıyla sunulacak.

Dünya prömiyeri öncesinde aracın tasarımından ipuçları veren çizimleri yayınlayan Skoda, dördüncü neslin başarısını yenilenen tasarımıyla daha da ileriye taşıyacak. 1996 yılında modern nesliyle ilk kez tanıtılan Octavia, yedi milyon adedin üzerinde bir satış adedine ulaşarak önemli bir başarıya imza atmaya devam ediyor.

2020 yılında bir kez daha Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi olan Octavia, yenilenerek görsel iddiasını daha da güçlendirecek. Yeni Octavia, daha rafine dış tasarımı, yeniden tasarlanan tamponları ve yenilenen ön ızgarasıyla çok daha etkileyici hale getiriyor. Markanın ikonik modelinin tasarımını evrimleştiren Skoda, aynı zamanda Octavia’nın imza far tasarımını daha keskin hale getirerek, aracın sportif görünümünü ön plana çıkarıyor.

Dış tasarımda genişletilmiş Skoda ön ızgarası dikkat çekerken, bagaj kapağı üzerinde yer alan yeni Skoda yazısı, markanın yeni kurumsal kimliğini de yansıtıyor.

Skoda, Sedan ve Combi versiyonlarını yenilerken aynı zamanda yenilenen ürün gamında kullanıcılara yüksek performans sunan Sportline ve RS versiyonlarına da yer vermeye devam edecek. Aracı her açıdan daha da rafine hale getiren Skoda, markanın imzası haline gelen ön far grubunun iç kısmında ayırt edici bir mavi renk veren benzersiz bir kristal element olan Crystallinium’a yer vererek, aracın estetiğini daha da ileriye taşıdı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı