Buradasınız
Home > Güncel > Nissan 90 yaşında!

Nissan 90 yaşında!

CARMEDYA.COM – Nissan, otomotiv sektöründeki 90. yılını pek çok anma etkinliği ile kutluyor.

1933 yılında kurulan Nissan, 90. yıldönümü olan 26 Aralık tarihine kadar bir dizi anma girişimini hayata geçiriyor.

Bu girişimler arasında şirketin köklü tarihi geçmişini ve heyecan verici geleceğini temsil eden özel bir logo da yer alıyor. Nissan, “başkalarının yapmaya cesaret edemediğini yapmak” DNA’sı ile yönlendirdiği 90 yıllık tutku ve yenilikçiliği, markayı destekleyen müşterileri, hayranları ve çalışanları ile güçlü bir şekilde kutluyor.

1933’teki kuruluşundan bu yana “başkalarının yapmaya cesaret edemediğini yapmak” felsefesi Nissan’a ve nesillerdir çalışanlarına inovasyonun sınırlarını zorlamaları için ilham verirken, daha temiz, daha güvenli ve daha kapsayıcı bir dünya yaratmak için heyecan verici yolculuklar ve öncü teknolojilerle insanların hayatlarını da zenginleştirdi.

Nissan 90. yılında sergilediği konsept araçlar, yeni çözümlerin yanı sıra, genel merkezinde özel bir sergi düzenliyor. Nissan Walk’un duvarları ve zeminindeki ekranlarda, 26 Aralık 1933’teki kuruluşundan bu yana şirketin tarihini vurgulanırken, 90. yıldönümü kutlamalarının bir parçası olarak metaverse’deki dört dünya da özel özellikler ve içerikler eklenerek yenileniyor.

Ziyaretçiler Nissan’ın tarihini keşfetmek, Nissan’ın efsaneleşmiş modellerine erişmek, 1947’de üretilen Nissan’ın ilk elektrikli aracı Tama’yı yakından görmek ve yeni tamamen elektrikli Nissan Sakura mini aracını test etmek gibi çok çeşitli deneyimlerin tadını çıkarabilecekler.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı