Buradasınız
Home > Markalar > Fiat > Fiat Professional’a İtibarlı Marka Ödülü

Fiat Professional’a İtibarlı Marka Ödülü

CARMEDYA.COM – Fiat Professional, The ONE Awards Ödülleri’nde Ticari Otomotiv Sektörünün En İtibarlı Markası ödülünün sahibi oldu.

Ödül getiren araştırma sonuçları 12 ilde bin 200 kişiyle yapılan görüşmeler sonucunda belirlendi.

Fiat Professional’ın “Yılın İtibarlı” markası ödülünü aldığı araştırma Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre Research and Strategic Planning iş birliğiyle yapılıyor. Marka bilinirliği, yakından tanınma, güven, farklılık, tavsiye edilme, ticari faaliyetlerini destekleme, inovasyon, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin beğenilmesi, iletişim ve reklam faaliyetlerinin beğenilmesi ile genel beğeni gibi çok sayıda kriterin baz alındığı “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması sonucunda “The One Awards” almaya hak kazanan Fiat Professional, halk jürisinin beğeni oylarıyla “Yılın İtibarlı Markası” seçildi. Ödül, düzenlenen törende Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen tarafından Fiat Professional Pazarlama Yöneticisi Ebru Bahtiyaroğlu’na ve Pazarlama İletişim Yöneticisi Erdal Fettahoğlu’na takdim edildi.

Fiat Professional ailesi 2023 yılında da Türkiye hafif ticari araç pazarında 68 bin 276 satış adedi ile yüzde 25,7 pazar payı elde etmiş, hafif ticari araçlar ürün gamının minivan sınıfında yer alan güçlü oyuncusu Fiorino da 42 bin 250 adetlik performansıyla, segmentinde en çok tercih edilen model olmuştu. Markanın ürün gamı içinde ayrıca Doblo Ducato, Scudo ve Ulysse gibi her ihtiyaca uygun çözüm üreten güçlü modeller yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı