Buradasınız
Home > Markalar > DS > DS Automobiles 700 km’yi aşan elektrikli menzil sunacak!

DS Automobiles 700 km’yi aşan elektrikli menzil sunacak!

CARMEDYA.COM – 2024’ten itibaren tanıtılacak tüm yeni DS Automobiles modellerinin yalnızca tamamen elektrikli olması planlanırken, yeni sıfır emisyon çağının ilk modeline dair çalışmalar Fransa’da tamamlanıyor.

İtalya’daki Melfi Fabrikası’nda üretilecek olan yeni model, 700 kilometreden fazla menzile sahip olurken, yeni STLA M Platformu’nun tamamen elektrikli versiyonunun öncüsü olacak.

Tamamen elektrikli DS 3 E-Tense’in yanı sıra 225 ila 360 arasında değişen beygir güçlerine sahip DS 4 E-Tense, DS 7 E-Tense ve DS 9 E-Tense şarj edilebilir hibritler gibi elektrikli aktarma organlarıyla sunulan tüm DS modelleri, 2023’ün ilk yarısında Avrupa satış hacminin yaklaşık yarısını temsil ediyor. DS Automobiles, Formula E katılımını sürdürürken elektrikli dönüşümünü hızlandırıyor.

DS Automobiles, 2024’ten itibaren DS 4’ün tamamen elektrikli versiyonunu satışa sunarak ürün yelpazesini genişletecek ve ardından, yeni bir tasarımı tanıtarak, Stellantis STLA M Küresel Platformu’nu temel alan ilk %100 elektrikli projesini başlatacak.

700 kilometreden fazla menzil için 98 kWsa’e varan yüksek kapasiteli bataryayla donatılan bu yeni model, DS Automobiles müşterilerinin isteklerine mutlak şekilde uyarlanmış teknik özellikleriyle, olağanüstü teknolojiler ve inceliği bir arada sunacak. Bu yeni aracın Ar-Ge süreci Fransa’da devam ederken seri üretimin İtalya’daki Melfi Fabrikası’nda yapılması kesinleşti. 1990’larda açılan tesis, Napoli ile Bari arasındaki Basilicata Bölgesi’nde 270 hektarlık bir alanı kaplıyor. Melfi Fabrikası’nın uzmanlığından, ileri bir tarihte İkinci bir DS Automobiles modelinin daha yararlanması planlanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı