Buradasınız
Home > Güncel > Almanya’dan Karsan Otonom e-ATAK için tasarım ödülü!

Almanya’dan Karsan Otonom e-ATAK için tasarım ödülü!

CARMEDYA.COM – Karsan Otonom e-ATAK, German Design Counsil (Alman Tasarım Konseyi) tarafından Mükemmel Ürün Tasarımı ödülüne layık görüldü.

Otonom e-ATAK’ın toplu taşıma sektöründe ilkleri başardığını söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “Yüksek teknolojili yenilikçi üretim yeteneğimizle geliştirdiğimiz Otonom e-ATAK, kısa bir süre önce de Busworld Digital Awards’ta Digitally Enhanced Driving (Dijital Olarak Geliştirilmiş Sürüş) kategorisinde en beğenilen model olarak ödüllendirilmişti. Aracımız tasarımıyla da Almanlar tarafından tescillenmiş oldu. Dünya Tasarım Örgütü’nün de kurucu üyesi olan German Design Counsil tarafından ‘Mükemmel Ürün Tasarımı’ ödülünü almak bizi ayrıca gururlandırıyor. Bunun gibi global çapta ödüller bizi daha iyisini yapmak için daha da teşvik ediyor” dedi.

Dünyanın seri üretim ilk Seviye 4 otonom otobüsü

Karsan Otonom e-ATAK’ın, dünyanın seri üretim ilk Seviye 4 otonom otobüsü olduğunun altını çizen Okan Baş, “İş ortağımız ADASTEC ile geliştirdiğimiz aracımız, 2022 yılından beri de Norveç Stavanger’da yolcu taşımaya devam ediyor. Tüm güvenlik önlemleri ile toplu taşımaya uygun bir araç olarak hizmet veren Otonom e-ATAK, bizleri rakiplerimizin önünde konumlandırıyor. Bugüne kadar Otonom e-ATAK ile 20 binin üzerinde yolcu taşıdık. ABD, Norveç, Fransa, Romanya ve Türkiye’de hayata geçirdiğimiz 6 farklı otonom projesi ile 1,5 yıllık süreçte 50 bin kilometrelik otonom sürüş deneyimi elde ettik. Bu tecrübe ve bilgi birikimi bizi otonom araç pazarında daha da ileri taşıyacak” diye konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı