Buradasınız
Home > Güncel > Rolls-Royce’dan Ejderha koleksiyonu

Rolls-Royce’dan Ejderha koleksiyonu

CARMEDYA.COM – Rolls-Royce Motor Cars, Ay Yeni Yılı’nı kutlamak için dört adet Ejderha bespoke otomobili tanıttı.

Koleksiyon, üç adet Phantom Extended modeli ve bir adet Cullinan olmak üzere toplam dört araçtan oluşuyor. Seri, standart versiyonlardan daha uzun bir şasiye sahip özel tasarımları içeriyor. Bespoke otomobiller, Çin’de 10 Şubat’ta başlayan Lunar Yeni Yılı’nda global tüm müşterilere sunulacak. Geleneksel ejderha sembolünden ilham alan sanat otomobillerinin ön yolcu panelindeki el boyamasının, iki haftadan fazla süren titiz detaylarla gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı. Aracın iç tasarımında kullanılan farklı kırmızı renk tonları, Çin kültüründe refahı ve iyi şansı temsil ediyor.

Hiç görülmemiş ejderha formunun modern ve minimalist yorumu sergilenen araçlarda, orijinal tasarıma sadık kalınıyor.

Bespoke Starlight Headliner tasarımında 677 yıldız tarafından ejderha deseni tasvir ediliyor. Özel yıldızlı tavan döşemesinin her birinde 5449 dikiş bulunuyor ve tamamlanması için 20 saatten fazla süre harcanmış.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rolls-Royce’un Bespoke Tasarım Uzmanı Rebecca Davies şunları söyledi; “Amacımız, ejderha sembolünü modern şekilde yorumlayarak gücünü ifade etmektir. Tasarımımız, ejderhanın hareketini ve enerjisini yansıtarak, özünü yakalamayı hedefliyor. Bu önemli ikonu yeniden yorumlamak, bir tasarımın farklı zanaat teknikleriyle nasıl dönüştürülebileceğini bize gösteren heyecan verici bir serüven oldu.”

Tasarımcılar aracın dışında çeşitli renk kombinasyonlarını ayrı ayrı modellere uygulamak üzere çalıştılar. Cullinan için Crystal kaplama üzerine Duotone Cherry Red ve Selby Grey; Phantom Extended için ise Crystal kaplama üzerine Silver and Cherry Red vemonolitik Black renkleri kullanıldı. Dört özel tasarım araç, Phoenix Red renginde el boyaması yapılan bespoke coachline ejderha motifiyle süslendi. Her ejderha, sembolik olarak doğuya, yani doğan güneşin yönünde yerleştirildi.

Detayında gizlenmiş anlamlar ve sanatsal dokunuşlar, bu özel koleksiyonun sahiplerine kültür yolculuğu deneyimi yaşatıyor. Çin mitolojisi sembollerinin modern lüksle buluştuğu araçlar, sürücülerini bir çağdan diğerine taşıyarak geçmiş ve geleceğin arasında köprü kuruyor. Rolls-Royce’un özel Dragon koleksiyonu, miras ve kültür manifestosu olarak öne çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı