Buradasınız
Home > Güncel > Zafira Tourer’a Ödüllü Motor

Zafira Tourer’a Ödüllü Motor

Yeni Zafira Tourer’da 1.6 SIDI Turbo benzinli motor seçeneğinin dışında 2.0 BiTurbo CDTI ve Euro 6 emisyon standartlarına uygun, yeni nesil 1.6 CDTI olmak üzere iki adet dizel motor seçeneği de bulunuyor. 280 Nm. tork üreten Zafira Tourer 1.6 SIDI Turbo  5. viteste 80 km/h’ den 120 km/h’e 9.5 saniyede ulaşıp maksimum 212 km/h hıza erişiyor.

Zafira’daki yeni 1.6 SIDI Turbo oldukça düşük ses ve titreşim seviyeleri, 100 km. de 6.6 litre yakıt tüketimi, 154 g/km CO2 emisyon  ile segmentinde önemli bir yere sahip ve Start/Stop özelliği de sunuyor. Zafira Tourer’ın bu motor seçeneği yeni nesil 6 ileri manuel şanzıman ile  segmentinde henüz uygulanmamış vites değiştirme mekanizmasına sahip.  6 ileri otomatik şanzımanı ile beraber Active Select  manual vitestle daha sportif sürüş deneyimine de olanak tanıyor.

1.6 litre küçültülmüş motor, güç aktarım mekanizması portföyünün temelden yenileme sürecinin başlangıç elemanlarından birisi ve bu motoru tanımlayan özelliklerin düşük devirde yüksek güç, olağanüstü sessizlik ve çevre uyumu olduğunu belirten GME Başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi Mike Ableson,  ayrıca 1.6 SIDI Turbo motorun bütün gücünü Zafira Tourer’a vererek onu zarif, esneklik şampiyonu ve konforlu kompakt van’a çevirdiğini belirtiyor.

Yeni Zafira Tourer Temmuz ayında satışa sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı