Buradasınız
Home > Güncel > Zafira Ailesi Makyajlandı

Zafira Ailesi Makyajlandı

CARMEDYA.COM – Opel’in bu yıl makyaj gören araçları arasına MPV seçenek Zafira da katıldı. Dış mekanı diğer Opel modellerine benzer hale getirilen otomobilin yaşam alanında da ufak tefek yenilikler göze çarpıyor.

Tamamen yenilenen ön bölümde Astra’yı hatırlatan LED farlar, daha geniş panjur ve yatay yerleşime sahip sis farları görülebilirken jant seçenekleri zenginleştirilmiş. Tavanda yer alan yüzgeç anteni alçaltan Opel egzoz çıkışlarını da daha görünür hale getirmiş.

İç mekanında da Astra esintileri görülebilen otomobilin direksiyon simidinde çok daha ince kollar kullanılırken gösterge paneli de yenilenmiş. Orta konsolun üzerinde bulunan dokunmatik ekran aşağıya alınırken müzik sisteminin kumanda düğmeleri bu ekranın kumanda özellikleri arasına eklenmiş.

Makyajlı Zafira’nın donanımları arasında panoramik cam tavan, geliştirilmiş Opel Eye yol izleme sistemi, yol işaretleri tanıma, şeritte kalma asistanı, çarpışma uyarısı, mesafe ayarlı hız sabitleme sistemi ve dinamik süspansiyon sistemine sahip FlexRide şasi bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı