Buradasınız
Home > Güncel > Yüce Auto Skoda’da Parola Kazanmak

Yüce Auto Skoda’da Parola Kazanmak

Bu yıl 33.ncüsü düzenlenen ve 2012 yılının ilk toprak parkur yarışı olan İstanbul Rallisi, Fabia S2000’lerin çekişmesine sahne olacak.

Yüce Auto Skoda desteği ile 2012 Türkiye Ralli Şampiyonasında başarıyı kovalayan Pegasus takımı  Avrupa Şampiyonu pilot Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ve Türkiye’nin en istikrarlı pilotlarından, Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi ile İstanbul Rallisinden alacağı başarılı sonuç ile genel klasmanda da iddialı duruma gelmek istiyor.

147,63 km‘si özel, toplam 338 kmlik parkurdan oluşan İstanbul Rallisinde, Türkiye Şampiyonasının bu yıl ki ilk toprak parkuru olması nedeniyle de daha fazla mücadeleye sahne olması bekleniyor.

Avrupa Şampiyonu pilot Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ilk iki yarışta asfalt pistte başarılı yarışlar çıkarttıklarını belirterek ‘‘Bu yıl ilk kez toprak parkura çıkacağız. Ancak Fabia S2000’in üstün performansının burada da devam edeceğine inanıyorum. İzleyenlere unutulmaz bir yarış seyrettirmek istiyoruz“ açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı pilotları arasında yer alan Burak Çukurova ve Ünal Tezel ikilisi ise, 2011 yılında bu parkurdan kürsüde yer alarak ayrıldıklarını belirterek “Bu yıl da aynı başarıyı tekrarlamak istiyoruz. Fabia S2000 ile bunu yapabileceğimize co pilotum Ünal ile birlikte inanıyoruz“ dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı