Buradasınız
Home > Güncel > Yine Ferrari Yine Yangın

Yine Ferrari Yine Yangın

Geçtiğimiz iki yıl boyunca değişik ülkelerde yanan 458 Italia modelleri nedeniyle başı ağrıyan ve nihayet yangın riski nedeniyle bu modelleri geri çağıran Ferrari bu kez de FF modelinin yanmasıyla sarsıldı.

Polonya’nın Krakow kentinde otobanda yanmaya başlayan Ferrari FF modeli büyük bir tehlike yaratırken, yangına müdahale eden itfaiye ekipleri aracı kül olmaktan kurtaramadı.

Daha önce de şubat ayında Çin’de benzeri bir olayın yaşandığı ve yine bir FF modelinin yandığı öğrenilirken, haberi tüm dünyaya Polonya haber sitesi Kontact24 duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre yangının kabinin hemen yanında sürücü tarafında ve pedalların olduğu yere çok yakın bir yerde başladığı belirtilirken, alevlerin kısa sürede tüm aracı sardığı öğrenildi.

Yangının hızla yayılması nedeniyle olay yerine itfaiye ekipleri geldiğinde Ferrari FF modelinin büyük bölümünün zaten yanmış olduğu da haberde belirtildi.

Polonya’nın ünlü otomobil haberleri sitesi Jalopnik ise FF modelinin çelik A sütunlarının da yangında eridiğini duyurdu.

Yangının nedeni hakkında gerek itfaiye, gerekse de Ferrari taraından inceleme başlatılırken, ilginç olan nokta ise Çin’de yanan FF modelinde yangının aracın arkasından başlaması…

Ferrari, yanan 458 Italia modelleri nedeniyle bu model serisini ise artan baskılar nedeniyle 1 Eylül 2010 yılında geri çağırmak ve hatasını kabul etmek zorunda kalmıştı.

Aşağıda Polonya’da yanan FF modelinin videosunu izleyebilirsiniz…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı