Buradasınız
Home > Güncel > Yıldızları Latitude Taşıyacak

Yıldızları Latitude Taşıyacak

Renault Latitude, 11 – 22 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenen 64. Cannes Film Festivali’nde davetli aktör, aktrist ve ünlülere Festival sarayının ünlü merdiven basamaklarına kadar eşlik edecek.

Ardarda dördüncü yıl, Champs-Elysées (Paris)’teki L’Atelier Renault showroomu Cannes’da  yine Majestic 64 otelinin plajında yerini alıyor. Her gün  10:00 – 18:00 saatleri arasında L’Atelier Renault, Festival sarayına iki adım mesafede ünlüleri, film ekiplerini ve medya profesyonellerini ağırlıyor.

Renault ve Les Toiles Enchantées (Sihirli Perdeler) Derneği

Renault aynı zamanda aktör Alain Chabat’ın himayesindeki Les Toiles Enchantées (Sihirli Perdeler) sinema derneğini destekliyor ve derneğin projeksiyon donanımları ile üyelerini taşımak için araçlarını tahsis ediyor. Cannes bölgesindeki çeşitli hastane ve sağlık kuruluşlarında tedavi gören çocuklar dünya prömiyerinden önce festival filmlerini izleyerek kendi Cannes Film Festivallerini yaşıyorlar.

Louis Renault’nun ‘type A’ modelinin direksiyonunda görüldüğü Lumières kardeşlerin çektiği ilk filmden  1885 et 1898 yılları arasında Billancourt’daki Renault fabrikalarının yanına kurulan ilk sinema stüdyolarına kadar, Renault’yu 7. sanata bir asırdan uzun zamandır gönül vermiş.

Her sinema türünün tutkunu Renault, sayısız festival ve etkinliğe destek oluyor ve eşlik ediyor: Cannes Film Festivali, Sineme Sanat ve Teknikleri Akademisi (César ödülleri, Kısa Metraj Altın Gece Ödülleri), Deauville Film Festivali, Alpe d’Huez Film Festivali,  Marrakech Film Festivali, Londra Film Festivali,  San Sébastian Film Festivali,  Valladolid Film Festivali,…  110 yıla ilaveten binlerce Renault, dünyanın her yerindeki çekim setlerinde ve kırmızı halılarda yıldızlara eskortluk yaptı.

Renault aynı zamanda Fransa’da ve yabancı ülkelerde film çekimlerine « ödünç otomobil » vererek sinema ve televizyon yapımcılarıyla da çalışıyor. Renault gamındaki araçlar  aktörlerin yanı sıra heyecanlı, tehlikeli ve komik unutulmaz sahnelerde rol aldılar ve Ve tanrı kadını yarattı, Ölüme Bir Bakış (James Bond) veya Ziyaretçiler ve daha yakın zamanda  Bitirim İkili 3 (Rush Hour 3) veya Devlet Sırrı (Une Affaire d’Etat) gibi ses getiren filmlerde ön plana çıktılar.

Renault aktif bir sponsorluk ve araç tahsis politikası ile sinema ve televizyon yapımlarına desteğini sürdürüyor (2010’da 150’nin üzerinde uzun ve kısa metraj).

110 yıl önce Fransa’da kurulan ve başından beri uluslararası pazarlarda var olan Renault, bugün 118 ülkede 350’nin üzerinde üretim ve satış tesisine sahip. Renault geniş bir ürün gamını tasarlıyor, üretiyor ve ticarileştiriyor; bunların arasında 2011’den itibaren markanın çevre duyarlılığının simgesi olan, herkes için erişilebilir fiyatlarıyla elektrik motorlu araçlar da yer alıyor. Sıfır salımlı* araç gamıyla ve yeni nesil termik motorlarıyla Renault CO2 emisyonlarında liderliği hedefliyor: bugün 137 g/km olan Avrupa’daki ürün gamının ortalama salım değerlerinin 2013’te 120 g/km’a, ardından 2016’da 100 g/km’a düşürülmesi planlanıyor.  Renault bugün herkes için geliştirdiği teknolojik yenilikleri,  üst düzey ürün ve hizmet kalitesi ve yenilenen tasarımı ile  dikkat çekiyor. Grubun diğer markaları Dacia et Renault Samsung Motors ile birlikte kârlı büyüme stratejisini sürdürüyor. Bugün itibariyle 121bin personele istihdam sağlayan Renault,  2010’da 2,6 milyonun üzerinde araç satarak 38 Milyar 971 Milyon Avro ciro elde etti.

Elektrikli Renault Modelleri Cannes Yollarında

Resmi ticari lansmanından birkaç ay önce, ilk elektrik motorlu sedan Renault Fluence Z.E. Cannes Croisette’e uğruyor. Geniş, çevreci ve teknolojik Fluence Z.E.  muhteşem tasarımıyla 5 koltuklu bir sedan.

Fluence Z.E.’leri şarj etmek için Festival sarayının otoparkına kurulan standart şarj istasyonları, Cannes Film Festivalinden sonra Cannes’daki elektrik motorlu araç sürücülerinin kullanımına sunulacak.

Cannes Film Festivali sırasında, aktör, aktris ve sinema profesyonelleri Renault ürün gamına dahil  modelleri Croisette’de denemek için rezerve edebilecekler. Bu orijinal deneme uygulaması kapsamında meraklıları, dünyada herkesten önce  Fluence Z.E.’yü deneme ayrıcalığını yaşayacak ve yanısıra Latitude veya 60’lı yılların efsanevi Florida’sına gönderme yapan sınırlı seri Mégane Coupé Cabriolet Floride gibi Renault gamının yenilikleriyle de tanışabilecekler.

Toplam olarak yaklaşık 200 adet Renault, bölgenin yollarında dolaşacaklar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı