Buradasınız
Home > Güncel > Yıldız’dan Red Bull Kart Fight Geçti

Yıldız’dan Red Bull Kart Fight Geçti

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük karting yarışı Red Bull Kart Fight üniversite finalleri 19 Nisan’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapıldı.

Yarışmaya 30 üniversiteden katılan 102 genç pilot kıyasıya yarıştı. Dünya Şampiyonu Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun kendi gokartıyla katıldığı ve motosikletiyle özel şov yaptığı Red Bull Kart Fight’ın diğer konuğu ünlü rallici Volkan Işık oldu. Volkan Işık kendi geliştirdiği aracı Volkicar’ı sergiledi ve özel bir pist gösterisi düzenledi.

Red Bull Kart Fight’ın üniversite finalini kazananlar 4 Mayıs’ta Dünya Şampiyonu Red Bull Racing’in ev sahipliğinde İstinye Park’ta yarışacaklar.

20 bine yakın yarışmacının katıldığı Red Bull Kart Fight’ın kazanan kadın ve erkek pilotları Red Bull Racing fabrika gezisi, Formula 1 simülatör antrenmanları ve Silverstone yarış deneyimi kazanacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı