Buradasınız
Home > Güncel > Yerli i10 Ödülüne Kavuştu

Yerli i10 Ödülüne Kavuştu

Hyundai’nin A segmentinde yenilenerek, iddiasını yükselten Yeni i10 modeli, 2013 yılının Kasım ayında, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden birisi olan AUTOBEST ödülüne layık görülmüştü. Hyundai i10, “Yılın Otomobili” ödülünü Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen özel bir törende teslim alarak Türkiye’ye getirdi.

Avrupa’nın gelişmekte olan 15 önemli pazarını kapsayan AUTOBEST organizasyonu, deneyimli otomobil gazetecilerinden oluşan jüri üyelerine sahip. Hyundai, Yeni i10 ile, son üç yıl içerisinde, Elantra’dan sonra ikinci kez AUTOBEST ödülünü kazanmayı başardı.

Hyundai Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Byung-Kwon Rhim, ödül gecesinde “ Hyundai i10 ile bu prestijli ödülü kazanmak bizim için çok büyük bir onur. Sportif tasarımı, malzeme kalitesi ve üretim standarları bakımından en fazla oy alan Yeni i10, aynı zamanda medya tarafından da insanlara çok iyi tanıtıldı. Bu sayede çok kısa sürede iyi işler başararak markamıza yepyeni müşteriler kazandırdı. Kısacası AUTOBEST, Avrupalı müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılamak ve yeni modeller üretmek için bizi motive ediyor” dedi.

Eylül 2013’te, Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretimine başlanan Yeni i10, aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunuyor. Hyundai, yıllık olarak 200 bin adet üretim kapasitesine sahip Assan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikalarıyla birlikte toplam 500 bin adet üretim gerçekleştirerek Avrupalı tüketicilerin beğenisine yepyeni modeller sunuyor. Toplam 500 Milyon Euro yatırım yapılan fabrikaların ürettiği otomobillerin yüzde 90’ı Avrupa pazarında satılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı