Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Volvo FH Açık Arttırmayla Satıldı

Yeni Volvo FH Açık Arttırmayla Satıldı

İlk Volvo FH’ın anahtarı, Paris’in hemen dışında Roissy-en-France kasabasındaki Volvo Truck Center’da teslim edildi. Oğullarıyla beraber Ducournau Taşımacılık şirketini yöneten Jean-Pierre Ducournau, teslimat töreninde yaptığı açıklamasında, “Tüm dünyada yeni Volvo FH’ı kullanacak ilk taşımacılık şirketi olmaktan hem keyif alıyoruz hem de gurur duyuyoruz. Yeni Volvo FH’ın içi de, dışı kadar etkileyici. Konforu ve direksiyon başındayken görüş açısının genişliği beni büyüledi,” dedi.

Jean-Pierre Ducournau, Volvo Kamyon’un eBay üzerinden yardım amaçlı düzenlediği açık arttırmada 150 bin Avro karşılığında sahibi olduğu yeni FH çekicisini Eylül ayından beri bekliyordu. Jean-Pierre Ducournau, yeni teslim aldığı FH için; “Gerçekten çok güzel bir çekici. Tabi ki Volvo’dan da en üstün kaliteyi bu şekilde bekliyordum. Yeni Volvo FH’ın en çok yol tutuşundan etkilendim, şüphesiz, ağır ticari araçlar sektöründeki en iyi çekici. Kamyon sınıfında olmasına rağmen, bir limuzinle aynı konfora sahip,” dedi.

Filosundaki neredeyse tüm kamyonları Volvo olan Ducournau Taşımacılık, 1974’te satın aldığı F89’dan bugünün modern FH’ına kadar, yıllardır Volvo’nun çeşitli kamyon ve çekicileri ile çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Ducournau filosunda 300’ü aşkın Volvo bulunuyor.

Yeni Volvo FH, ağır ticari araç sektöründe uzun yıllara dayanan sıkı çalışmaların ve emeğin sonucu olarak ortaya çıkan devrim niteliğinde bir araç. Volvo Kamyon Fransa Başkanı Jean-Noël Thénault konuyla ilgili olarak, “Hem çok mutluyum, hem de çok duygulandım. Bu çekici, tüm sektör tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu ve yeni FH sektörün geleceğini temsil ediyor,” diyor.

Jean-Pierre Ducournau, açık arttırmada elde edilen gelirin Star for Life kurumuna teslim edileceği törene katılmak için Mart ayında, Güney Afrika’ya seyahat edecek. Star for Life, bu bağış ile gençler arasında HIV virüsünün yayılmasını durdurmayı amaçlayan eğitim programını destekleyecek

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı