Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Vitara Paris’te Sahne Aldı

Yeni Vitara Paris’te Sahne Aldı

CARMEDYA.COM – Suzuki tarafından ilk kez 1988 yılında tanıtılan Vitara, yenilenen görünümü ve donanımıyla Paris Motor Show’da yerini aldı.

ALLGRIP teknolojisine sahip dört tekerden çekiş sistemiyle dikkat çeken Yeni Vitara’nın üretimine, 2015 yılı başlarında Macaristan’daki Suzuki tesislerinde başlanacak ve ilk etapta Avrupa pazarına sunulacak.

Modern tasarımıyla önceki nesillerden ayrılan Yeni Vitara, daha keskin bakışlara ve dinamik bir görünüme sahip.

Araç 1.6 litre benzin ve yine 1.6 litre dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak.  Benzinli motor 4400 d/d’de 156 Nm, dizel ise 1750 d/d’de 320 NM tork değerine sahip. Benzinli versiyon beş ileri kademeli düz, dizel versiyon ise altı ileri kademeli otomatik şanzıman seçenekleriyle yollara çıkacak.

ALLGRIP çekiş sistemi sayesinde Auto, Sport, Snow ve Lock olmak üzere farklı zemin ve hava koşulları için farklı sürüş modları sunuluyor.

4175 mm uzunluğa, 1775 mm. genişliğe ve 1610 mm. yüksekliğe sahip araç, 2500 mm. dingil mesafesi ve 375 litrelik bagaj hacmine sahip. Aracın yerden yüksekliği ise 185 mm.

Suzuki Vitara

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı