Buradasınız
Home > Güncel > Trafic Yeni Yüzüyle Türkiye’de

Trafic Yeni Yüzüyle Türkiye’de

Fransız otomobil üreticisi Renault, markayı hafif ticari araç sınıfında temsil eden başarılı modeli Trafic’i yenileyerek, Türkiye’de satışa sundu.

Selefinde göre 21 cm daha uzun ve 6 metreküp daha fazla yükleme hacmiyle dikkat çeken Yeni Trafic, 1,6115 HP ve 1,6 140 HP (Çift Turbo) olmak üzere iki adet turbo dizel motor ile müşterileriyle buluşuyor.

Yeni Trafic kabininde, toplam 90 litre hacminde, 14 farklı saklama gözü bulunuyor.Kabin içi multimedya, Yeni Trafic’te bir diğer önemli unsur olarak öne çıkıyor: CD-Mp3 çalar, USB portu, Bluetooth bağlantısı standart olarak sunuluyor. Bunların dışında, MediaNAV ve R & GO sistemlerine opsiyonel olarak sahip olunabiliyor.

Standart donanımda elektronik fren gücü dağıtıcılı ve acil fren yardımlı ABS sistemi, yeni nesil ESP sistemi, Adaptif Yük Kontrolü, Devrilme Önleyici, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Yol Tutuş Desteği (Extended Grip), Römork Savrulma Önleyici gibi birçok teknolojiyi barındıran Yeni Trafic, pasif güvenlikte de güçlendirilmiş gövde, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, güç limitörlü ve ön gergili ön emniyet kemerleri, kamçı etkisini engelleyen koltuk başlıkları, ara bölme, yük sabitleme halkaları ve lastik basınç izleme sistemi gibi donanımları sunuyor.

Türkiye’de Mart ayında satışa suulan Yeni Trafic Panelvan versiyonunu takiben, 5+1 Multix, 8+1 Passenger ve 9+1 Passenger versiyonları 2015 yılı ikinci çeyreğinde pazara sunuluyor olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı