Buradasınız
Home > Foto Galeri > Yeni Seat Ibiza Tüm Detaylarıyla Basına Tanıtıldı

Yeni Seat Ibiza Tüm Detaylarıyla Basına Tanıtıldı

CARMEDYA.COM – Seat, yurt dışında düzenlenen bir lansman ile yeni Seat modelini basına servis etti. uzunca süre kamuflajlı fotoğraflar ile gündemi meşgul eden model, nihayet tüm çıplaklığı ile karşımızda. Otomobilde ilk dikkat çeken yenilik MQB yerine artık MWB A0  platformunun kullanılacak olması. Bu platform bir sonraki nesil Volkswagen Polo ve Skoda Fabia’da da kullanılması muhtemel.

Yeni platform modele 95 mm daha uzun bir aks mesafesi sunmuş. 87 mm genişleyen model, 2 mm alçalmış. Modelin bagaj hacmi ise 355 litreye yükselmiş. Yeni Seat Ibiza’da yeni nesil 1.5 litrelik motor kullanılacak. 147 Hp gücünde olan bu ünite dışında 1.0 litre hacminde 93 ve 113 Hp güç seçenekleri sunan bir motorda yer alıyor. Şanzıman konusunda model 5 ve 6 ileri manuel dışında 7 ileri otomatik olarak da tercih edilebilecek.

FR donanım paketini opsiyon olarak sunacak olan marka bu donanımla birlikte Ibiza’yı daha sportif bir tasarıma kavuşturuyor. Bu paket ile model tampon grubu ve difizör bölümüyle farklılaşıyor. Ek olarak süspansiyon sistemininde standart modele göre daha sert olarak sunulduğu da biliniyor. Yeni Seat Ibiza’nın “Eko”, “Konfor”, “Spor” ve “Individual” sürüş modları da olacak.

İç mekanda değişim olarak göze çarpan 5 ve 8 inç büyüklüğünde seçenekleri bulunan ekran oluyor. Bu ekran . Apple Car Play, Android Auto desteği sunuyor.

 

    Benzer yazılar

    Yukarı