Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Prius’un Üretimi Ertelendi

Yeni Prius’un Üretimi Ertelendi

Toyota’nın hybrid stratejisinin öncülerinden Prius’un dördüncü nesil modelinin üretimine başlama tarihi ertelendi.

Daha önce 2015 yılı ilkbaharında üretimine başlanacağı duyurulan yeni nesil Prius için bu tarihin 2015 yılı Aralık ayına ertelendiği açıklandı.

690A kod adıyla geliştirilen dördüncü nesil Prius, yeni hibrid teknolojisi ve sürüş dinamikleri açısından Toyota mühendislerini oldukça terletiyor. 12 ay önce prototipi geliştirilen model, 2014 yılı Kasım ayında üretim planına dahil edilmişti.

Aracın plug-in teknolojisine sahip versiyonunun ise 2016 yılı Ekim ayında üretimine başlanabileceği duyuruldu.

Gecikmenin nedeni resmi olarak açıklanmamış olsa da, şu ana kadar edinilen bilgiler mühemdislerin yakıt ekonomisi konusunda henüz belirlenen hedefleri yakalayamamış olmaları yönünde. Bu nedenle sürekli olarak aracın gövdesi ve kullanılan malzemeler üzerinde geliştirmeler yapılmaya devam ediliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı